دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 122 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » متافیزیک » مقالات مربوط به روح » سؤال و جواب درباره انسان و ارواح

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : مقالات مربوط به روح

تعداد بازدید  : 7187
امتیاز : 108

مشخصات
 

سؤال و جواب درباره انسان و ارواح


سؤال و جواب درباره انسان و ارواح

 

سؤال : آیا هر فردی می تواند پرواز جسم انجام دهد ؟

پاسخ: اگر مدیوم بسیار قوی باشد می تواند و اگر فردی که خود را برای چنین کاری آماده ساخته است ، چشمهایش را باز کند و خود را در بالای زمین ببیند ، نباید وحشت کند . زیرا وحشت و ترس موجب می شود که فرد از همان محل به زمین بیفتد .


سؤال : آیا نیروی جاذبه در ارتباطات ارواح با زمینی ها تأثیری دارد ؟

پاسخ: بله ، این نیروها و نیروهای دیگر به نسبت درجه ی مادی بودنشان اثر می گذارند . در کرات دیگر که از شما پیشرفته ترند و این قبیل نیروها در آنجا قدرت کمتری دارند ، امکان ارتباط ارواح راحت تر است . داخل شدن در جاذبه ی زمین برای ارواح متعالی عذاب آور است ، چون بمحض داخل شدن و ورود ، حالت مادی شدن به آنان دست می دهد که البته به علت لطیف بودن بیش از حد این نوع ارواح است . پیام ارواح متعالی این است که « خدا را بشناس نه از راه علم ؛ خدا را بشناس نه از راه عشق ؛ خدا را بشناس از راه علم و عشق » هم چنین « دنیا محل آزمایش است و امتحان . انسانی سعادتمند است که بتواند نمره ی 20 بگیرد. »


سؤال : لحظه ی احتضار چیست ؟

پاسخ: لحظه ی احتضار دقیقاً لحظه ی خروج روح از بدن است . لحظه ای که همه از خوشحالی اینکه از قید این بدن مادی خارج می شوند در شعفند ، اما شما انسانها که هنوز که هنوز در قید این بدن مادی هستید خیال می کنید لحظه ی احتضار سخت و جانکاه است . شاید برای هر روحی بهترین خاطره ی زمینی اش لحظه ی خروج روح یا احتضار باشد .


سؤال : در لحظه ی احتضار چه کسانی به سراغ انسان می آیند ؟

پاسخ: بستگی به نیت فرد دارد . پس از احتضار که دلپذیر است ، ارواحی که به مرگ شخص کمک کرده اند ، اقوام و بستگان ، دوستان و آشنایان ، حتی روح هایی که در زندگیهای روحی گذشته با ایشان داشته است ، می آیند .


سؤال : آیا لحظه ی احتضار در مورد همه ی انسانها یکسان است ؟

پاسخ: این لحظه شیرین است ، البته به درک هر کس بستگی دارد . برای کسی که به مادیات علاقه دارد ، به این علت که می خواهد اموالش را بگذارد و دل کندن از آنها میسر نیست ، سخت می باشد . این بسته به نیت انسانهاست وگرنه خداوند به سبب عدالتش تمام لحظات را برای تمام افراد یکسان رقم زده است . فکر و علاقه ی هر فرد است که زشتی و زیبایی را می سازد .

 
سؤال : آیا نژاد ، مذهب ، علم و دانش و نگرش فکری هر انسان در لحظه ی خروج روح از بدن تأثیری دارد ؟

پاسخ: به هیچ وجه ! در لحظه ی خروج خیر ، اما پس از خروج بله .


سؤال : چه کارهایی باعث آسان شدن لحظه ی احتضار می گردد ؟

پاسخ: 1- آگاهی در مورد این لحظه : زیرا کسانی هستند که در این زمینه آگاهی ندارند  و یکی از دلایل تمایل ما به ترویج مسائل روحی این است که افراد با آگاهی به جهان خلقت بیایند . در این صورت مثلاً شخصی که در اثر تصادف در یک لحظه از بدن مادی اش خارج می شود ، با دیدن اطراف و ارواح ، زودتر به حقیقت پی می برد .

2- یکی دیگر اعتقاد به خداوند است : هر چه محکمتر و با ایمان تر باشی ، به علت اینکه می دانی پس از مرگ به خداوند نزدیکتر می شوی ، لحظه ی احتضار را راحت تر می گذرانی .

 3- نیت پاک : وقتی که شخص خود می داند که در دنیا کارهای ثواب و نیک انجام داده ، زودتر می خواهد منتقل شود تا بتواند جواب خوبی هایش را بگیرد .

 
سؤال : آیا زمان مرگ هر کس و نحوه ی مرگ او از قبل رقم خورده است و آیا می شود در زمان مرگ تغییر صورت گیرد ؟

پاسخ: زمان مرگ و نوع مرگ هر کسی تعیین شده و تغییر ناپذیر است ، مگر در موارد خاص که با اجازه حق صورت می پذیرد .


سؤال : لحظه ی احتضار چه مدت طول می کشد ؟

پاسخ: بسیار کوتاه ، درست مثل بالا رفتن از یک پله در یک لحظه است .


سؤال : نیروی تله پاتی چیست ؟

پاسخ: به قدرت تبادل افکار اشخاص با هم ، تله پاتی گفته می شود .

 

سؤال : منبع تولید نیروی تله پاتی چیست ؟ و تأثیر ارواح در ایجاد آن چگونه است ؟

پاسخ: همان طور که گفته شد منبع آن در مغز انسان یعنی بخشی است که کار نمی کند و در اختیار فرد نیست و یک بخش آن در اختیار ارواح می باشد . روح نگهبان یا روحی که مایل است کمک کند ، آن قسمت مغز را که راکد می باشد ( البته بخش بسیار کوچکی را ) ، وادار به فعالیت می کند . البته با اجازه ی نیروی حق و بدین گونه تله پاتی صورت می گیرد.


سؤال : آیا انسانها خود می توانند نیروی تله پاتی را در خویش تقویت نمایند ؟

پاسخ: بله می توانند . به این صورت که در یک روز معین ساعتها به یک نقطه ی سفید در یک صفحه ی سیاه نگاه کنند و سپس افرادی را که زنگ می زنند شناسایی کنند ، قبل از آنکه بفهمند چه کسی پشت در است و به همین صورت می توانید با دیگران نیز تله پاتی داشته باشید .


سؤال : حافظه چیست و چگونه می شود آن را تقویت کرد ؟

پاسخ: مغز انسان طوری خلق شده که می توان از آن استفاده های بسیار زیادی کرد ، مثل همه ی مخلوقات و آفریده های خداوند تعالی . حافظه باید باشد ، زیرا شما در این زندگی هر چه می کنید و همه ی خاطرات و کارهای نیک و بدتان را در حافظه ضبط می کنید . بمحض ورود به دنیای دیگر ( مرگ ) این قدرت ( حافظه ) شروع به کار می کند و زندگی شما مثل یک نوار فیلم می گذرد و شما همه ی اعمال خود را چه نیک و چه بد ، می بینید و اینجاست که می فهمید شما در این زندگی و در این آزمایش موفق شده اید یا خیر و همانجاست که باید بابت اشتباهایتان متنبه شوید و اغلب ارواح از همان لحظه میخواهند برگردند تا آزمونهایشان را به پایان ببرند و کاملتر شوند . تقویت این نیرو در دست شما نیست . زیرا این نیرو در حد شما به داده شده است و این اراده ی حق بوده است .


سؤال : آیا رسیدن به نوعی خداشناسی در یک زندگی ، در دوره ی بعدی زندگی تأثیری دارد ؟

پاسخ: شخصی که در یک مرحله ی زندگی به خداشناسی می رسد ، آن خداشناسی را به مراحل بعدی می برد چون رشد و پیشرفت می کند نه تنزل . بنابراین امیدوار باشید که امید یکی از موهبتهای حضرت حق است .


سؤال : ذکر گفتن چه فایده دارد ؟

پاسخ: (ذکر ، یاد خدا را همواره در دل بیدار می کند و دور بدن شما را مثل هاله ی نوری فرا می گیرد که باعث دور شدن ارواح شرور می شود . یاد خدا و ذکر گفتن همیشه با تمرکز همراه است .


سؤال : نیروی مانیه تیزم چیست ؟

پاسخ: این نیرو از ارتعاشات خاص بدن هر فرد سرچشمه می گیرد . نیروی مانیه تیزم در همه ی افراد وجود دارد . البته با درصد زیاد و یا کم . قدرت مانیه تیزم بدن تقریباً روشن کننده ی موتور بقیه ی نیروهای بدن است .سؤال : مرکز تولید نیروی مانیه تیزم بدن انسان کجاست ؟

پاسخ: منبع اصلی نیروی مانیه تیزم بدن در مغز است ، ولی نسبت به درجه ی آن می تواند در قسمتهای دیگر بدن ، مثلاً جناق سینه نیز باشد . منظور از نسبت به درجه ی آن ، رشد و کمال و پیشرفت یا تنزل آن است .


سؤال : چگونه می شود نیروی مانیه تیزم را تقویت کرد ؟

پاسخ: تقویت این نیرو می تواند برای انسان خطراتی داشته باشد . این نیرو وقتی از مغز تراوش می کند با نیروهای دیگر مغز مخلوط می شود و گاهی برای بدن فیزیکی شما زیان آور است . از جمله آنکه اگر زیاد از آن استفاده شود ، موجب کمر درد ، معده درد و کلیه درد و پا درد می شود و در بعضی مواقع نیز سبب سر درد می گردد .سؤال : آیا ارواح در تولید نیروی مانیه تیزم دخالت دارند ؟

پاسخ: خیر .


سؤال : چگونه می شود با نگاه کردن به اجسام باعث حرکت آنها شد ؟

پاسخ: با افزایش قدرت نیروی مانیه تیزم و همچنین باز کردن چاکرای پنجم .

 

سؤال : آیا ارواح در موقع استفاده از نیروی درون انسانها جهت جابجایی اجسام با نگاه یا اشاره ی دست از دور دخالت دارند ؟

پاسخ: البته می توانند ، ولی باید برای این کار از مدیوم فیزیکی استفاده کنند . ولی در قدرت مانیه تیزم این طور نیست ؛ ارواح هیچ دخالتی ندارند .


سؤال : آیا مطالعه و تحقیق هم یک نوع محبت به خداوند است ؟

پاسخ: بله ، چون شما با مطالعه ، به خواست خود می خواهید در پی کشف حقایق بر آیید . فقط وقتی به جهان خلقت آمدید ، می فهمید کاری که شروع کرده اید ، چیست . این پیام که دعای همه ی ارواح متعالی برای شما باد  که هر لحظه نور حق در دلتان جای گیرد و قلبهایتان از عشق به حق لبالب و جسم و وجودتان از ارتعاشات محبت فراگیر باشد .سؤال : گناه چیست ؟

پاسخ: آنچه در آن خلوص نباشد و به ریا آغشته باشد گناه است .سؤال : مؤمن چه کسی است ؟

پاسخ: مؤمن بودن ، به پاک بودن درون است .سؤال : آیا می شود انسان برترین موجودات خداوند را ببیند ؟

پاسخ: انسان خود برترین موجود است .


سؤال : آیا قرآن که در بیش از چهارده قرن پیش از طرف حق نازل شده برای زمان حال نیز کافی است ؟

پاسخ: آن چیزی که قلب شما به دنبال آن است و می دانید که از آن به حق می رسید ، بسیار مفید است . چه مربوط به گذشته باشد و چه مربوط به حال باشد .


سؤال : کاملترین کتاب ارسال شده ی خداوند چیست ؟

پاسخ: کتاب قرآن کریم ، به شرط آنکه آن را درک کنید .


سؤال : آیا بهشت و جهنم وجود دارد ؟

پاسخ: در اصل جهنمی وجود ندارد و آن همان عالم برزخ و دوزخ است که عالم برزخ و دوزخ با هم هفت جهنم را به وجود می آورند . بهشت که یکی از بهترین مکانهایی است که حق آن را آفریده است ، از طبقه ی سوم به بعد است که بهشت نامیده می شود و بهشت نیز چند طبقه دارد که می توان آن را به پنج دسته یا پنج طبقه تقسیم نمود که به ترتیب روحهای تکامل یافته در آنجا هستند .


سؤال : آیا در کرات دیگر موجوداتی شبیه انسان وجود دارند ؟

پاسخ: موجوداتی مانند انسان با این همه قدرت و نیروهای عظیم خیر ؛ اما موجوداتی شبیه به انسانها هستند . با این تفاوت که هنوز خدا را درک نکرده اند ، چون قدرت آگاهی آنان کم است .

 

سؤال : آیا آنچه ما در جهان مادی می بینیم قبلاً اتفاق افتاده است ؟

پاسخ: بله ، اینها همه انعکاس نورهایی است که قبلاً ضبط و ثبت گشته است و شما الان انعکاس آن نورها هستید . برای همین است که گاهی حس می کنید که صحنه ای را قبلاً دیده یا گفته ای را قبلاً شنیده اید .


سؤال : آیا خداوند پیامهایی که از طریق بندگانش می دهد مخصوص همان زمان است و یا مربوط به زمانهای بعد هم می شود ؟

پاسخ: خداوند متعال پیامها و گفته های خود را از طریق پیامبران ، رسولان و فرستادگان خویش عرضه می دارد . هر پیامی بستگی به موضوع آن دارد . یک پیامی ممکن است برای زمان خاصی گفته شود ، اما پیامهای کلی مانند : ( شما همه از سوی او هستید و به سوی او باز می گردید ) که حق فرموده ، مخصوص یک زمان و یک مکان خاص نبوده و عمومیت دارد .


سؤال : ارواح چگونه می بینند ؟

پاسخ: دیدن ارواح از سه طریق میسر می باشد : 1- هاله های افراد 2- انرژیهای روح افراد
3- کدهایی که برای آنها در جهان خلقت تعیین شده است ، آنان می توانند با یکی کردن ارتعاش انرژیهای خود و فرد او را در مدت زمان کوتاهی ببینند .


سؤال : چرا افراد در هنگام برون فکنی ، هیپنوتیزم ، سفرهای روحی و خواب ، انسانها و ارواح را کامل ( نه به صورت امواج ) می بینند ؟

پاسخ: چون هنوز ارتباط ایشان با جهان مادی و تن خویش قطع نشده است .


سؤال : روح نوزادی که سقط می شود چه حالتی پیدا می کند ؟

پاسخ: روح جنین تا هنگامی که به آن سنی نرسیده که باید می مرده است نمی تواند جسم دیگری انتخاب کند و آن روح باید در جهان خلقت باقی بماند و از نظر روحی می تواند خود را به تکامل برساند .سؤال : ارواح ، حیوانات و گیاهان و اجسام را چگونه می بینند ؟

پاسخ: اجسام که کاملاً واضح نیستند ، به صورت امواج دیده می شوند . گیاهان را به صورت هاله هایی می بینیم که از روی آن هاله ها تشخیص شان می دهیم . حیوانات را همانند انسانها به صورت سایه می بینیم .

 

سؤال : همزاد چیست و وظیفه ی آن کدام است ؟

پاسخ: همزاد همان عقل و ذهن است که روح فرد را راهنمایی می کند و او را ارشاد می نماید . شاید گاهی اتفاق افتاده باشد که گویی کسی شما را از راهی که می خواهید بروید باز می دارد و این همان همزاد است که در بدن خودتان است .

 


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت