بیترین - Bitrin
مطالب جالب - مطالب علمی - ترفند کامپیوتر - ترفند موبایل - مطالب مذهبی - مطالب اجتماعی - آموزش آشپزی - طالع بینی - شعر و ادبیات - تصاویر و عکس های جالب - مطالب طنز - داستان کوتاه

آگهی

دانلود نمونه سوالات پیام نور

 اینجا هستید : بخش مطالب » متافیزیک » مقالات مربوط به روح » سؤال و جواب درباره انسان و ارواح


فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : مقالات مربوط به روح

تعداد بازدید  : 6056
امتیاز : 95

مشخصات
 

سؤال و جواب درباره انسان و ارواح


سؤال و جواب درباره انسان و ارواح

 

سؤال : آیا هر فردی می تواند پرواز جسم انجام دهد ؟

پاسخ: اگر مدیوم بسیار قوی باشد می تواند و اگر فردی که خود را برای چنین کاری آماده ساخته است ، چشمهایش را باز کند و خود را در بالای زمین ببیند ، نباید وحشت کند . زیرا وحشت و ترس موجب می شود که فرد از همان محل به زمین بیفتد .


سؤال : آیا نیروی جاذبه در ارتباطات ارواح با زمینی ها تأثیری دارد ؟

پاسخ: بله ، این نیروها و نیروهای دیگر به نسبت درجه ی مادی بودنشان اثر می گذارند . در کرات دیگر که از شما پیشرفته ترند و این قبیل نیروها در آنجا قدرت کمتری دارند ، امکان ارتباط ارواح راحت تر است . داخل شدن در جاذبه ی زمین برای ارواح متعالی عذاب آور است ، چون بمحض داخل شدن و ورود ، حالت مادی شدن به آنان دست می دهد که البته به علت لطیف بودن بیش از حد این نوع ارواح است . پیام ارواح متعالی این است که « خدا را بشناس نه از راه علم ؛ خدا را بشناس نه از راه عشق ؛ خدا را بشناس از راه علم و عشق » هم چنین « دنیا محل آزمایش است و امتحان . انسانی سعادتمند است که بتواند نمره ی 20 بگیرد. »


سؤال : لحظه ی احتضار چیست ؟

پاسخ: لحظه ی احتضار دقیقاً لحظه ی خروج روح از بدن است . لحظه ای که همه از خوشحالی اینکه از قید این بدن مادی خارج می شوند در شعفند ، اما شما انسانها که هنوز که هنوز در قید این بدن مادی هستید خیال می کنید لحظه ی احتضار سخت و جانکاه است . شاید برای هر روحی بهترین خاطره ی زمینی اش لحظه ی خروج روح یا احتضار باشد .


سؤال : در لحظه ی احتضار چه کسانی به سراغ انسان می آیند ؟

پاسخ: بستگی به نیت فرد دارد . پس از احتضار که دلپذیر است ، ارواحی که به مرگ شخص کمک کرده اند ، اقوام و بستگان ، دوستان و آشنایان ، حتی روح هایی که در زندگیهای روحی گذشته با ایشان داشته است ، می آیند .


سؤال : آیا لحظه ی احتضار در مورد همه ی انسانها یکسان است ؟

پاسخ: این لحظه شیرین است ، البته به درک هر کس بستگی دارد . برای کسی که به مادیات علاقه دارد ، به این علت که می خواهد اموالش را بگذارد و دل کندن از آنها میسر نیست ، سخت می باشد . این بسته به نیت انسانهاست وگرنه خداوند به سبب عدالتش تمام لحظات را برای تمام افراد یکسان رقم زده است . فکر و علاقه ی هر فرد است که زشتی و زیبایی را می سازد .

 
سؤال : آیا نژاد ، مذهب ، علم و دانش و نگرش فکری هر انسان در لحظه ی خروج روح از بدن تأثیری دارد ؟

پاسخ: به هیچ وجه ! در لحظه ی خروج خیر ، اما پس از خروج بله .


سؤال : چه کارهایی باعث آسان شدن لحظه ی احتضار می گردد ؟

پاسخ: 1- آگاهی در مورد این لحظه : زیرا کسانی هستند که در این زمینه آگاهی ندارند  و یکی از دلایل تمایل ما به ترویج مسائل روحی این است که افراد با آگاهی به جهان خلقت بیایند . در این صورت مثلاً شخصی که در اثر تصادف در یک لحظه از بدن مادی اش خارج می شود ، با دیدن اطراف و ارواح ، زودتر به حقیقت پی می برد .

2- یکی دیگر اعتقاد به خداوند است : هر چه محکمتر و با ایمان تر باشی ، به علت اینکه می دانی پس از مرگ به خداوند نزدیکتر می شوی ، لحظه ی احتضار را راحت تر می گذرانی .

 3- نیت پاک : وقتی که شخص خود می داند که در دنیا کارهای ثواب و نیک انجام داده ، زودتر می خواهد منتقل شود تا بتواند جواب خوبی هایش را بگیرد .

 
سؤال : آیا زمان مرگ هر کس و نحوه ی مرگ او از قبل رقم خورده است و آیا می شود در زمان مرگ تغییر صورت گیرد ؟

پاسخ: زمان مرگ و نوع مرگ هر کسی تعیین شده و تغییر ناپذیر است ، مگر در موارد خاص که با اجازه حق صورت می پذیرد .


سؤال : لحظه ی احتضار چه مدت طول می کشد ؟

پاسخ: بسیار کوتاه ، درست مثل بالا رفتن از یک پله در یک لحظه است .


سؤال : نیروی تله پاتی چیست ؟

پاسخ: به قدرت تبادل افکار اشخاص با هم ، تله پاتی گفته می شود .

 

سؤال : منبع تولید نیروی تله پاتی چیست ؟ و تأثیر ارواح در ایجاد آن چگونه است ؟

پاسخ: همان طور که گفته شد منبع آن در مغز انسان یعنی بخشی است که کار نمی کند و در اختیار فرد نیست و یک بخش آن در اختیار ارواح می باشد . روح نگهبان یا روحی که مایل است کمک کند ، آن قسمت مغز را که راکد می باشد ( البته بخش بسیار کوچکی را ) ، وادار به فعالیت می کند . البته با اجازه ی نیروی حق و بدین گونه تله پاتی صورت می گیرد.


سؤال : آیا انسانها خود می توانند نیروی تله پاتی را در خویش تقویت نمایند ؟

پاسخ: بله می توانند . به این صورت که در یک روز معین ساعتها به یک نقطه ی سفید در یک صفحه ی سیاه نگاه کنند و سپس افرادی را که زنگ می زنند شناسایی کنند ، قبل از آنکه بفهمند چه کسی پشت در است و به همین صورت می توانید با دیگران نیز تله پاتی داشته باشید .


سؤال : حافظه چیست و چگونه می شود آن را تقویت کرد ؟

پاسخ: مغز انسان طوری خلق شده که می توان از آن استفاده های بسیار زیادی کرد ، مثل همه ی مخلوقات و آفریده های خداوند تعالی . حافظه باید باشد ، زیرا شما در این زندگی هر چه می کنید و همه ی خاطرات و کارهای نیک و بدتان را در حافظه ضبط می کنید . بمحض ورود به دنیای دیگر ( مرگ ) این قدرت ( حافظه ) شروع به کار می کند و زندگی شما مثل یک نوار فیلم می گذرد و شما همه ی اعمال خود را چه نیک و چه بد ، می بینید و اینجاست که می فهمید شما در این زندگی و در این آزمایش موفق شده اید یا خیر و همانجاست که باید بابت اشتباهایتان متنبه شوید و اغلب ارواح از همان لحظه میخواهند برگردند تا آزمونهایشان را به پایان ببرند و کاملتر شوند . تقویت این نیرو در دست شما نیست . زیرا این نیرو در حد شما به داده شده است و این اراده ی حق بوده است .


سؤال : آیا رسیدن به نوعی خداشناسی در یک زندگی ، در دوره ی بعدی زندگی تأثیری دارد ؟

پاسخ: شخصی که در یک مرحله ی زندگی به خداشناسی می رسد ، آن خداشناسی را به مراحل بعدی می برد چون رشد و پیشرفت می کند نه تنزل . بنابراین امیدوار باشید که امید یکی از موهبتهای حضرت حق است .


سؤال : ذکر گفتن چه فایده دارد ؟

پاسخ: (ذکر ، یاد خدا را همواره در دل بیدار می کند و دور بدن شما را مثل هاله ی نوری فرا می گیرد که باعث دور شدن ارواح شرور می شود . یاد خدا و ذکر گفتن همیشه با تمرکز همراه است .


سؤال : نیروی مانیه تیزم چیست ؟

پاسخ: این نیرو از ارتعاشات خاص بدن هر فرد سرچشمه می گیرد . نیروی مانیه تیزم در همه ی افراد وجود دارد . البته با درصد زیاد و یا کم . قدرت مانیه تیزم بدن تقریباً روشن کننده ی موتور بقیه ی نیروهای بدن است .سؤال : مرکز تولید نیروی مانیه تیزم بدن انسان کجاست ؟

پاسخ: منبع اصلی نیروی مانیه تیزم بدن در مغز است ، ولی نسبت به درجه ی آن می تواند در قسمتهای دیگر بدن ، مثلاً جناق سینه نیز باشد . منظور از نسبت به درجه ی آن ، رشد و کمال و پیشرفت یا تنزل آن است .


سؤال : چگونه می شود نیروی مانیه تیزم را تقویت کرد ؟

پاسخ: تقویت این نیرو می تواند برای انسان خطراتی داشته باشد . این نیرو وقتی از مغز تراوش می کند با نیروهای دیگر مغز مخلوط می شود و گاهی برای بدن فیزیکی شما زیان آور است . از جمله آنکه اگر زیاد از آن استفاده شود ، موجب کمر درد ، معده درد و کلیه درد و پا درد می شود و در بعضی مواقع نیز سبب سر درد می گردد .سؤال : آیا ارواح در تولید نیروی مانیه تیزم دخالت دارند ؟

پاسخ: خیر .


سؤال : چگونه می شود با نگاه کردن به اجسام باعث حرکت آنها شد ؟

پاسخ: با افزایش قدرت نیروی مانیه تیزم و همچنین باز کردن چاکرای پنجم .

 

سؤال : آیا ارواح در موقع استفاده از نیروی درون انسانها جهت جابجایی اجسام با نگاه یا اشاره ی دست از دور دخالت دارند ؟

پاسخ: البته می توانند ، ولی باید برای این کار از مدیوم فیزیکی استفاده کنند . ولی در قدرت مانیه تیزم این طور نیست ؛ ارواح هیچ دخالتی ندارند .


سؤال : آیا مطالعه و تحقیق هم یک نوع محبت به خداوند است ؟

پاسخ: بله ، چون شما با مطالعه ، به خواست خود می خواهید در پی کشف حقایق بر آیید . فقط وقتی به جهان خلقت آمدید ، می فهمید کاری که شروع کرده اید ، چیست . این پیام که دعای همه ی ارواح متعالی برای شما باد  که هر لحظه نور حق در دلتان جای گیرد و قلبهایتان از عشق به حق لبالب و جسم و وجودتان از ارتعاشات محبت فراگیر باشد .سؤال : گناه چیست ؟

پاسخ: آنچه در آن خلوص نباشد و به ریا آغشته باشد گناه است .سؤال : مؤمن چه کسی است ؟

پاسخ: مؤمن بودن ، به پاک بودن درون است .سؤال : آیا می شود انسان برترین موجودات خداوند را ببیند ؟

پاسخ: انسان خود برترین موجود است .


سؤال : آیا قرآن که در بیش از چهارده قرن پیش از طرف حق نازل شده برای زمان حال نیز کافی است ؟

پاسخ: آن چیزی که قلب شما به دنبال آن است و می دانید که از آن به حق می رسید ، بسیار مفید است . چه مربوط به گذشته باشد و چه مربوط به حال باشد .


سؤال : کاملترین کتاب ارسال شده ی خداوند چیست ؟

پاسخ: کتاب قرآن کریم ، به شرط آنکه آن را درک کنید .


سؤال : آیا بهشت و جهنم وجود دارد ؟

پاسخ: در اصل جهنمی وجود ندارد و آن همان عالم برزخ و دوزخ است که عالم برزخ و دوزخ با هم هفت جهنم را به وجود می آورند . بهشت که یکی از بهترین مکانهایی است که حق آن را آفریده است ، از طبقه ی سوم به بعد است که بهشت نامیده می شود و بهشت نیز چند طبقه دارد که می توان آن را به پنج دسته یا پنج طبقه تقسیم نمود که به ترتیب روحهای تکامل یافته در آنجا هستند .


سؤال : آیا در کرات دیگر موجوداتی شبیه انسان وجود دارند ؟

پاسخ: موجوداتی مانند انسان با این همه قدرت و نیروهای عظیم خیر ؛ اما موجوداتی شبیه به انسانها هستند . با این تفاوت که هنوز خدا را درک نکرده اند ، چون قدرت آگاهی آنان کم است .

 

سؤال : آیا آنچه ما در جهان مادی می بینیم قبلاً اتفاق افتاده است ؟

پاسخ: بله ، اینها همه انعکاس نورهایی است که قبلاً ضبط و ثبت گشته است و شما الان انعکاس آن نورها هستید . برای همین است که گاهی حس می کنید که صحنه ای را قبلاً دیده یا گفته ای را قبلاً شنیده اید .


سؤال : آیا خداوند پیامهایی که از طریق بندگانش می دهد مخصوص همان زمان است و یا مربوط به زمانهای بعد هم می شود ؟

پاسخ: خداوند متعال پیامها و گفته های خود را از طریق پیامبران ، رسولان و فرستادگان خویش عرضه می دارد . هر پیامی بستگی به موضوع آن دارد . یک پیامی ممکن است برای زمان خاصی گفته شود ، اما پیامهای کلی مانند : ( شما همه از سوی او هستید و به سوی او باز می گردید ) که حق فرموده ، مخصوص یک زمان و یک مکان خاص نبوده و عمومیت دارد .


سؤال : ارواح چگونه می بینند ؟

پاسخ: دیدن ارواح از سه طریق میسر می باشد : 1- هاله های افراد 2- انرژیهای روح افراد
3- کدهایی که برای آنها در جهان خلقت تعیین شده است ، آنان می توانند با یکی کردن ارتعاش انرژیهای خود و فرد او را در مدت زمان کوتاهی ببینند .


سؤال : چرا افراد در هنگام برون فکنی ، هیپنوتیزم ، سفرهای روحی و خواب ، انسانها و ارواح را کامل ( نه به صورت امواج ) می بینند ؟

پاسخ: چون هنوز ارتباط ایشان با جهان مادی و تن خویش قطع نشده است .


سؤال : روح نوزادی که سقط می شود چه حالتی پیدا می کند ؟

پاسخ: روح جنین تا هنگامی که به آن سنی نرسیده که باید می مرده است نمی تواند جسم دیگری انتخاب کند و آن روح باید در جهان خلقت باقی بماند و از نظر روحی می تواند خود را به تکامل برساند .سؤال : ارواح ، حیوانات و گیاهان و اجسام را چگونه می بینند ؟

پاسخ: اجسام که کاملاً واضح نیستند ، به صورت امواج دیده می شوند . گیاهان را به صورت هاله هایی می بینیم که از روی آن هاله ها تشخیص شان می دهیم . حیوانات را همانند انسانها به صورت سایه می بینیم .

 

سؤال : همزاد چیست و وظیفه ی آن کدام است ؟

پاسخ: همزاد همان عقل و ذهن است که روح فرد را راهنمایی می کند و او را ارشاد می نماید . شاید گاهی اتفاق افتاده باشد که گویی کسی شما را از راهی که می خواهید بروید باز می دارد و این همان همزاد است که در بدن خودتان است .

 


Untitled 2
امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

مطالب مرتبط
  پیشگویی های امیرمؤمنان علی (ع) درباره حوادث دوران ظهور
  نظر مراجع درباره عکس زنان بر روی مجلات
  با رایانه‌تان تماس تلفنی بگیرید و به تماس‌هایتان جواب دهید !
  رازهاي مهم درباره مردان
  سرنوشت ارواح مردگان در عالم برزخ
  راهکارهایی درباره بیماری ام اس
  هشدارمایکروسافت درباره باگ های جدید
  فرمايش عارف سالك الی الله آيت اللّه بهجت (ره) درباره زيارت عاشورا
  سوال و جواب های رایج در زمینه میگرن
  پیشگویی کاهن درباره مادر حضرت علی (ع)
  نظر شیطان درباره حضرت علی(ع)
  16 واقعیت غیر معمول در مورد بدن انسان
  اطلاعات شگفت انگیز درباره چشم
  چند نكته درباره نان
  فرضیه جدید درباره ضرر موبایل بر سلامتی
  4 باور اشتباه درباره ریزش مو
  احادیثی درباره حج
  بخوان و درباره اش فکر کن
  تمام آنچه می‌خواهید درباره خالق شازده كوچولو بدانید!
  سخنان دانشمندان مغرب زمین درباره حضرت محمد (ص)
  نكاتي درباره سلامتي پوست
  همه چیز درباره کوکاکولا
  5 نکته بسیار جالب درباره خواب که احتمالا نمی‌دانستید!!
  مطالبی درباره عشق
  از طریق چشم می توان افکار انسان ها را خواند
  واقعیت‌هایی درباره هیتلر!!
  زنان و مردان چگونه درباره زيبايي قضاوت مي‌کنند؟
  پنج سؤال زنان از سلامت جنسي
  گفتگوی دو شیطان درباره « بسم الله الرحمن الرحیم »
  پیشگویى پیامبر اسلام (ص) درباره حضرت فاطمه (س)
  هالیوودی ها درباره مد پاییز چه می گویند؟
  باورهای اشتباه درباره قاتل خاموش
  ده حقيقت عجيب درباره مغز
  خواستگاری جن از انسان
  نكاتي مهم درباره نصب تابلو در منزل
  سخنانی از بزرگان درباره عشق
  روایت تلخ جان کندن انسان
  کمی درباره ی روح و جن (جرئت داری بخون امتیاز یادت نره)
  چرا انسان ها دوست دارند عاشق شوند؟؟؟؟؟؟
  سؤال و جواب نجومی
  نکاتی درباره درمان قند خون
  سیر تکامل انسان - از انسان اولیه تا انسان امروزی + عکس
  دانستنیهایی درباره حج 2
  كامل ترين مقاله درباره ي مادربرد
  شباهت و تفاوت های چشم انسان با دوربین عکاسی
  10‌ معجزه خواندنی درباره عشق !
  60 نكته شیرین درباره ی ازدواج
  سود آشنایی با انواع طبع های انسان و حیوانات و نقش آنها در زندگی
  همه چیز درباره ی یوگا
  ترکیب انسان از روح و بدن (حقیقت روح)
 
دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 233 نفر

آگهیطالع بینی | فروشگاه خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت   کلمه رمز
نام کاربری