دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 181 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » متافیزیک » مقالات مربوط به روح » سرنوشت ارواح مردگان در عالم برزخ

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : مقالات مربوط به روح

تعداد بازدید  : 11232
امتیاز : 114

مشخصات
 

سرنوشت ارواح مردگان در عالم برزخ


 سرنوشت ارواح مردگان در عالم برزخ :

پس از استراحت روح در آن اتاق که براي همه ي مردگان مؤمن است دو مأمور خدا که در همه حال در اين دنيا با انسان هستند و بر شانه چپ و راست نشسته اند و اعمال بد و خوب او را مي نويسند در آن اتاق حاضر مي شوند . آنکه بر شانه ي چپ است اعمال بد و آنکه بر شانه ي راست ، اعمال نيک را در لوح محفوظ مي نويسند . حالا براي کم و زياد کردن اعمال بر روح وارد مي شوند و دقيق اعمال او را حساب مي کنند و جواز هر منزل را مهر و امضا مي کنند و در کوله پشتي او قرار مي دهند . گناهاني که مختص برای هر منزل است نوشته و همچنين استراحت گاههايي که به خاطر اعمال نيک بدست آورده ، همه را مي نويسند و در کوله پشتي قرار مي دهند و روي هر کدام مي نويسند جواز و توشه ي فلان منزل که هر کدام را بايد در همان منزل بدست مأموران سرزمين ها باز کرد .

تمام کردار انسان ، کوچک و بزرگ همه محاسبه مي شوند . پس بعد از نوشتن اعمال و تذکره ها او را داخل قفسه فلزي که داراي جوش و پيچ هاي متعدد است ، مي گذارند . اين جوش و پيچ ها از گناهان انسان که مهمترين آنها حسد ، دروغ ، نمامي و غيبت است که براي تعدادي افراد ، جوش و پيچ کم و براي تعدادي افراد ، نسبت به اعمالش پيچ و جوشش زياد است (به هر حال هر گناه و يا کوچکترين معصيت کرده باشي در اين قفل قرار داده مي شود) . پس از گذاشتن روح در آن قفس فلزي ، جوش ها را محکم مي کنند تا به اندازه ي يک مشت در مي آيد . از آن قفس روغن سياه که همان اعمال بد و زشت هر انسان (جاهل) است ،گرفته مي شود و او را پاک مي سازند و او را بدون گناه به سفر بزرگ مي فرستند و او را در آن عالم رها مي کنند و عذاب هر منزل را به او مي دهند .

روح مدت زماني که در استراحت به سر مي برد جهت جمع آوري خيرات از طرف دنيا به شکل پرنده اي در مي آيد و به دنيا باز مي گردد و بر بام آشنايان خود مي نشيند تا خيراتي که براي او مي فرستند جمع آوري کند . عده اي به فکر مشغله ي کاري هستند و هيچ به فکر او نيستند و روح نا اميد به قبر باز مي گردد . پس از جمع آوري خيرات و ديدن افرادي که در قيد حيات به ديدارشان و به مزارشان رفته بودند تذکره و جواز آخرين منزل که به مهر و امضای حضرت امير المؤمنين علي (ع) می باشد را به گردن او مي آويزند .       

 


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت