دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 163 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » علمی » دانستنیها » یوگا صورت

فرستنده : Nasrin
دسته بندی : دانستنیها

تعداد بازدید  : 2462
امتیاز : 99

مشخصات
 

یوگا صورت


یوگای صورت ، یوگای خنده

یوگا

پرانایاما فرایند پیر شدن را کند می‌کند. در تنفس معمولی، فرد تقریبا ١۵ بار در دقیقه نفس می‌کشد و حدود ٢٠ اینچ مکعب هوا را وارد بدن خود می‌کند. در پرانایاما، میزان تنفس به یک یا دو بار در دقیقه کاهش پیدا می‌کند و فرد تقریبا ١٠٠ اینچ مکعب هوا را وارد بدن خود می‌کند. با انجام تمرینات پرانایاما، نفس استنشاق شده عمیق و کامل می‌شود.
تمامی تمرین‌های یوگا باید بر روی تشک یا فرش یا ملافه‌نخی تمیز انجام شود. برای انجام یوگا لباس باید نازک و گشاد باشد تا امکان حرکت آزادانه اندام‌ها را فراهم کند. ذهن باید از تمامی ناراحتی‌ها، تنش‌ها و دل مشغولی‌های گوناگون به دور باشد. داشتن نظم و ترتیب در انجام تمرینات یوگا واجب است. بطور کلی، ۵ تا ٨ صبح زمان ایده‌آلی برای انجام تمرینات یوگا می‌باشد. آساناها و پرانایاماهای یوگایی را باید فقط پس از تسلط بر آن‌ها با کمک معلمی کارپشته انجام داد. آساناها را باید همیشه با معده خالی انجام داد.
ساواسانا را باید برای دوره کوتاهی قبل از شروع بقیه تمرین‌ها برای یوگا انجام داد، زیرا این تمرین شرایط ذهنی مناسبی را برای فرد ایجاد خواهد کرد. آساناها را باید به شکلی آهسته و با حفظ تعادل و توازن انجام داد.
در ادامه این فصل، کریاها، آساناها و پرانایاماهای مشخص یوگایی که دارای ارزش‌درمانی خاصی هستند و در حفظ سلامتی و درمان بیماری‌ها بسیار مفید می‌باشند شرح داده می‌شود


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت