دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 38 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » اجتماعی » ازدواج » عوامل مؤثر در انتخاب همسر آینده

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : ازدواج

تعداد بازدید  : 2343
امتیاز : 118

مشخصات
 

عوامل مؤثر در انتخاب همسر آینده


1. ژن CHM :

مطالعات اخیر نشان داده ما از نظر ژنتیکی قادر به تشخیص بو هستیم . وقتی فردی به شما می گوید بوی خوبی می دهید در واقع بدنش در حال تجزیه و تحلیل ژن های CHM شماست. این گروه از ژن ها مسؤول تدارک سیستم ایمنی هم هستند و وقتی قرار است عضوی اهدا شود پزشکان توجه می کنند که ژن های ‍CHM گیرنده و دهنده یکی باشد تا عضو پیوندی پس زده نشود .

معمولاً اعضای یک خانواده ژن های CHM مشابهی دارند اما در خارج از خانواده موارد مشابه به سختی پیدا می شود. نکته بسیار جالب اینکه افرادی که ژن های CHM آنها کاملاً متضاد است جذب هم می شوند. برای اثبات این قضیه در آزمایشی تی شرت های چند مرد را به چند زن دادند تا بو کنند و لباسی را که به نظرشان بوی جذاب تری دارد انتخاب کنند. نتایج بررسی ها نشان داد زنان لباس های متعلق به مردانی را انتخاب می کنند که ژن CHM آنها هیچ شباهتی به ژن های CHM مردان ندارد .

 

2. تناسب :

مرد و زن حین انتخاب همدیگر به تناسب های بدنی یکدیگر توجه می کنند. اکثر ما انسان ها تناسب بدنی کاملی نداریم. یک نفر چشمان درشتی دارد ، دیگری انگشتان بلند و دیگری پاهای کشیده اما این عدم تناسب گاهی به چشم جنس مخالف زیبا به نظر می رسد . زنان هر چند به مردان غیر متناسب علاقه داشته باشند ولی در دوره تخمک گذاری مردانی را جذاب می دانند که بدنی کاملاً متناسب دارند . دلیل آن هم تمایلی ناخودآگاه به داشتن فرزندانی متناسب است . مردان نیز زنانی که اندامی متناسب دارند و اندازه دور کمر آنها کمتر از دور باسن شان است را جذاب تر و بارورتر می دانند .

 

3. هورمون ها :

تستوسترون هورمونی مردانه است که باعث بوجود آمدن خوی خشن ماست. براساس تحقیقات هر چه میزان این هورمون بالاتر می رود میزان خوشبختی در میان زوجین کاهش می یابد . میزان خیانت ، خشونت های خانگی و طلاق در میان زوجینی که هورمون تستوسترون در جنس مرد بالاتر است ، بیشتر دیده می شود. به همین دلیل زنان ناخودآگاه بیشتر به مردانی جذب می شوند که صورتی نسبتاً زنانه دارند .

 

4. شباهت :

شباهت دلیل دیگر جذب شدن برخی زوجین به هم است . بیشتر مردان به سمت زنانی جذب می شوند که نشان یا ردپایی از مادرشان داشته باشند . مدل مو ، رنگ چشم ، نوع حرف زدن ، شکلی از رفتار و هر چیزی که در ذهن یک مرد تداعی گر مادرش باشد ، ممکن است باعث جذب او به یک زن شود .

 

5. مهربانی :

جذاب بودن تنها به دلیل داشتن یک ویژگی فیزیکی نیست . خلاق بودن ، مهربان و باهوش بودن از جمله ویژگی هایی است که باعث جذب افراد به هم می شود. طی تحقیقی از تعدادی زن و مرد با فرهنگ های مختلف درخواست گردید معیارهای انتخاب همسر خود را بیان کنند . تمامی این افراد در صدر فهرست خود مهربانی و بعد از آن ذکاوت را قرار داده بودند. به نظر می رسد برای بزرگ کردن فرزندان و زندگی کردن در این دنیای ستمکار ، زیبایی روح مهم تر از زیبایی جسم است .


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت