دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 166 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » ترفند کامپیوتر » فناوری اطلاعات » چهار گام تا نوشتن مطلب عالی برای وبلاگ

فرستنده : melodi
دسته بندی : فناوری اطلاعات

تعداد بازدید  : 3209
امتیاز : 118

مشخصات
 

چهار گام تا نوشتن مطلب عالی برای وبلاگ


چهار گام تا نوشتن يک مطلب عالي براي وبلاگ


براي داشتن يک وبلاگ موفق و پر بيننده بايد مطالب خوب و پخته‌اي داشت و علاوه بر آن بايد وبلاگي داشت که مرتب و در فاصله‌هاي زماني منظم آپديت شود. اما چگونه ‌مي‌توانيم پست‌هاي وبلاگمان را پخته‌تر کنيم و هم‌چنين هميشه در فاصله‌ي زماني مقرر براي آپديت وبلاگ يک مطلب خوب و جذاب آماده داشته باشيم؟ در زير چهار پله براي رسيدن به اين مقصود را توضيح مي‌دهيم:
1- ايده‌هاي خود را يادداشت کنيد:
معمولا در حين خواندن مقالات و مطالب ديگران ايده‌هاي جالبي براي نوشتن به نظر شما مي‌رسد ولي ممکن است در همان زمان حوصله‌ي نوشتن مطلب را نداشته باشيد. اما سعي کنيد آن ايده‌ي جالب را براي نوشتن از دست نداده و براي اين‌که آن را فراموش نکنيد يادداشتش کنيد. مي‌توانيد يک فايل txt يا word را براي ثبت عناوين اين ايده‌ها در نظر بگيريد.
2- يادداشت‌هايتان را مرور کنيد:
در پايان روز مي‌توانيد ايده‌هايتان را مرور کنيد . دقت کنيد که لازم نيست بقيه‌ي عنوان‌ها را پاک کنيد چون ممکن است زماني ديگر براي نوشتن مطلبي ديگر به کارتان بيايد. در حال مرور ايده‌هاي نوشته شده‌يتان نکات کليدي که به نظرتان مي‌رسد در مقابل آن يادداشت کنيد. هم‌چنين وقتي ليستتان را مرور مي‌کنيد ممکن است ايده‌هاي جديدي براي نوشتن نيز به ذهنتان برسد. آن‌ها را نيز به ليست اضافه کنيد.
3- ايده‌هايتان را پرورش دهيد:
هيچ معلوم نيست اين پله چه قدر طول خواهد کشيد 15-20 دقيقه يا يک هفته. به هر حال هر زماني که فکرتان براي پرورش دادن مطلب آماده بود اين کار را بکنيد و در موردش بنويسيد. يا مطالب جديدي را که به نظرتان مي‌رسد به مطلب اضافه کنيد.
4- پست کردن مطلب در وبلاگ:
وقتي که مطمئن شديد مطلبتان به حد کافي و کاملا پرورش يافته شروع به نوشتن کنيد و با استفاده از يادداشت‌هاي گذشته‌يتان يک مطلب خوب و کامل بنويسيد. گاهي اوقات ممکن است پس از شروع به نوشتن و نوشتن يک مطلب به اين نتيجه برسيد که هنوز خوب پرورش نيافته است. مطلبتان را جايي ذخيره کرده و مجددا مراحل 2 و 3 را برايش انجام دهيد تا کامل و آماده شود. پس از کامل شدن مطلبتان را يک بار بخوانيد تا اشکال نگارشي يا املايي در آن نماند.

اگر به همه‌ي موارد بالا عمل کنيد مطمئن باشيد هميشه پست‌هاي خوب و جالبي در وبلاگتان خواهيد داشت. هم‌چنين هرگز براي نوشتن، موضوع کم نمي‌آوريد. دقت کنيد که انجام مراحل بالا به معني توجه شما به وبلاگتان و نيز احترام گذاشتن به خواننده خواهد بود. چنين وبلاگي روز به روز پر خواننده تر و بهتر خواهد شد.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت