یکی از خوانندگان سوال کرده بود واقعا" میخواد ترامادول رو کنار بزاره اما نمیتونه . بارها و بارها کنار گذاشته اما دوباره شروع کرده . سوال کرده بود که :

شیوه درمان ترامادول چیست ؟

در پاسخ باید بگم ، ترامادول یک مخدر خطرناک و مخرب با قدرت تخریب بالا هستش .

این هم که گفته میشه ترکش سخت هست هم کاملا" درسته . چون وابستگی و کشش فکری به مصرف دوباره ترامادول خیلی زیاده . به صراحت میتونم بگم که سخت تر از ترک تریاک یا بیشتر از کشش فکری سیگاری ( حشیش ) هست و به نظر من سخت تر هستش .

 

روند ترک ترامادول مانند ترک مواد مخدرهای دیگر هستش . البته در جاهایی کمی تفاوت داره . ( مثلا" معمولا" احتیاجی به بستری شدن نیست . )یعنی شما همانگونه بایستی ترامادول را ترک کنید که مواد مخدر ترک می شود .

شما برای ترک ترامادول و یا هر مخدر دیگه ای احتیاج به گروه کسی دیگر و یا گروهی دارید . چون اگر خودتون میتونستید ترک کنید تا حالا ترک کرده بودید و خودتون میگید بارها خواستید ترک کنید و نشده و دوباره رفتید سمتش . این نشون میده که شما برای ترک ترامادول و یا هر مخدر دیگه ای احتیاج به کمک کس دیگه ای هم دارید . به نظر من کسی که قبلا" خودش مصرف کننده بوده بیشترین کمک رو میتونه با شما بکنه چرا که مسایل و مشکلاتی که مصرف اینگونه مواد مخدرها ایجاد میکنه رو باهاش آشنا هستش و حس و حال شما رو میفهمه .

پس لازم است فرد یا افرادی دیگر که خود زمانی مثل شما بوده ، برای ترک ترامادول کمک کند . من یکی از آن داوطلبان هستم و همینطور گروههای خودجوش هم هستند که بدون دریافت هزینه ای به شما برای کنار گذاشتن این ماده مخدر کمک میکنند . اگر با این گروهها ( NA) آشنا هستید به آنها حتما" مراجعه کنید و یا میتوانید با من تماس یگیرید تا شما را راهنمایی کنم . اگر مایل نیستید در این گروهها وارد شوید باز هم راه ترک وجود دارد . به هر حال به نظرم اگر  قصد ترک ترامادول را دارید حتما" با من تماس بگیرید . ضرری ندارد و هزینه ای هم لازم نیست و یقین داشته باشید امنیتتون به خطر نمی افتد .

ترک برای فردا دیر است . از امروز شروع کنید.