بیترین - Bitrin
مطالب جالب - مطالب علمی - ترفند کامپیوتر - ترفند موبایل - مطالب مذهبی - مطالب اجتماعی - آموزش آشپزی - طالع بینی - شعر و ادبیات - تصاویر و عکس های جالب - مطالب طنز - داستان کوتاه

آگهی

 اینجا هستید : بخش مطالب » اجتماعی » ازدواج » کی با کی ازدواج کنه؟


فرستنده : مهدی
دسته بندی : ازدواج

تعداد بازدید  : 6640
امتیاز : 59

مشخصات
 

کی با کی ازدواج کنه؟


کدام شخصیت‌ها به درد هم می‌خورند؟

ازدواج از مهم ترین انتخاب ها در زندگی هر فرد است . انتخابی که نیاز به شناخت و آشنایی طرفین در آن ضرورت دارد و هر یک از دختر و پسر باید در دامنه ای از زیر بناهای اعتقادی ، اخلاقی، خانوادگی ، فکری و شخصیتی دارای همسانی و هماهنگی با یکدیگر باشند . درست است که وجود برخی از تفاوت ها هم می تواند به رشد افراد و جذابیت ارتباطی بیافزاید اما روان شناسان امروزه معتقدند که شباهت ها خیلی بیش از تفاوت ها در موفقیت آمیز بودن یک ازدواج موثر است . لذا لازم است تا وجوه مشترک خود را در حیطه های بالا بررسی نمایید. چه اینکه اگر افراد در بعد اعتقادی از فاصله و اختلاف زیادی برخوردار باشند می تواند این ازدواج را با خطر مواجه سازد . یکی از حیطه های مهم مورد بررسی در ازدواج پس از زیر بنای اعتقادی ، می تواند شخصیت افراد باشد . می‌گویند اگر دنبال همسر ایده‌آل‌تان می‌گردید، راهش این است که اول، شخصیت خودتان را بشناسید و بعد براساس شخصیت خودتان، دنبال شخصیتی بگردید که با شما سازگار باشد. اگر شما هم این تئوری را قبول دارید، با ما همراه شوید...
 
 
ماجراجویان با ماجراجویان ازدواج کنند
افراد ماجراجو عاشق ریسک کردن هستند. اگر چنین شخصیتی داشته باشید، احتمالا بسیار کنجکاو، خلاق و پرانرژی هستید و معمولا فرد خودانگیخته‌ای هستید. علایق فراوانی دارید؛ از کوهنوردی و ماهی‌گیری گرفته تا رفتن به سینما و تئاتر.
 
 
• گزینه ازدواج: شما با افراد ماجراجویی که درست مانند خودتان باشند، به خوبی رابطه برقرار می‌کنید. اگر دنبال همسر ایده‌آل خودتان هستید، عجله نکنید؛ چون ماجراجویی شما باعث می‌شود خیلی سریع در عشق گرفتار شوید و عاقلانه‌ عمل نکنید. اگر به کسی واقعا علاقه دارید، به خودتان فرصت دهید تا بهتر او را بشناسید. در عین حال گاهی ماجراجویی بیش از اندازه ممکن است شما را وسوسه‌ کند که به دنبال گزینه های بهتر بوده و در یک ایده آل گرایی و تنوع طلبی گرفتار شوید ولی باید با این خصوصیت نادرست مبارزه کنید.
 
• روان‌شناسی شخصیت: افراد ماجراجو شخصیت خود را بیش از همه مدیون میزان ترشح زیاد هورمون دوپامین در مغزشان هستند. این هورمون، همان هورمونی است که به شما احساس شادی و شادابی و سرزندگی می‌بخشد.
 
اگر دنبال همسر ایده‌آل‌تان می‌گردید، راهش این است که اول، شخصیت خودتان را بشناسید و بعد براساس شخصیت خودتان، دنبال شخصیتی بگردید که با شما سازگار باشد.
 
 
خلاق‌ها با خلاق‌ها ازدواج کنند
اگر آدم خلاقی باشید، احتمالا خصلت باوفایی دارید  و وظیفه‌شناسی و آبروداری از خصوصیات عالی شخصیت شماست. آرامش، اجتماعی بودن و مدیریت عالی منابع انسانی از خصوصیات عالی شخصیت شماست. شما دوست دارید از قوانین پیروی کنید و می‌توانید به راحتی برای زندگی خودتان برنامه‌ریزی داشته باشید و طبق آن برنامه قدم به قدم به هدف‌تان برسید. دیگران از شما بسیار راضی و خشنود هستند و شما را به عنوان آدمی قابل اعتماد می‌شناسند.
 
• گزینه ازدواج: افراد خلاق و سازنده درست مانند خودتان، زوج مناسبی برای شما هستند. طرف مقابل‌تان ممکن است قدرت حمایت‌گری شما را بپرستد ولی مواظب باشید این حمایت همه‌جانبه، این احساس را در همسرتان ایجاد نکند که دارید مرتب او را کنترل می‌کنید. شما و همسرتان احتمالا سال‌ها با هم زندگی خواهید کرد چون افرادی مثل شما برای حفظ و تداوم زندگی‌شان هر کاری می‌کنند و وفاداری به طرف مقابل رکن نخست زندگی‌شان است.
 
 
• روان‌شناسی شخصیت: شخصیت آرام و موقر خود را باید مدیون هورمون سروتونین باشید. این ماده شیمیایی می‌تواند اخلاق شما را تعدیل کرده و عصبانیت و حالت تهاجمی شما را کنترل کند.
افرادی می‌توانند برای مدیران بهترین زوج باشند که خصوصیت اصلی شخصیت‌شان کنار آمدن و سازش با طرف مقابل باشد و طبیعت انعطاف‌پذیری داشته باشند
 
 
مدیرها با سازگارها ازدواج کنند
اگر مدیریت بخش غالب از شخصیت‌ شما است، حتما می‌دانید که بسیار رک و راست هستید و بدون پرده نظرتان را می‌دهید. از سوی دیگر با مسایل بسیار منطقی و واقع‌بینانه برخورد می‌کنید. قاطعیت و استواری از شما جدانشدنی است. شما به آسانی می‌توانید در روابط و کار خودتان تمرکز کنید و در ریاضیات، مکانیک و موزیک می‌توانید زبردست باشید. رقابت‌جویی و جاه‌طلبی عشق همیشگی زندگی شماست.
 
 
• گزینه ازدواج: افرادی می‌توانند برای شما بهترین زوج باشند که خصوصیت اصلی شخصیت‌شان کنار آمدن و سازش با طرف مقابل باشد و طبیعت انعطاف‌پذیری داشته باشند و گرنه کار شما با یک مدیر به دعوا و جنگ قدرت می‌کشد. اگر شما در روابط خانوادگی و عاشقانه خود دست از کنترل و امر و نهی بردارید، عشق آرام آرام وارد زندگی شما خواهد شد و از درگیر شدن در رابطه عاشقانه که نمی‌توانید آن را کاملا کنترل کنید، نمی‌هراسید. شما شخصیت محکمی دارید که مشکلات خود را نشان نمی‌دهید ولی این خصوصیت شما ممکن است باعث شود همسرتان فکر کند شما پنهان‌کار، مرموز، سرد و بی‌روح هستید. اجازه دهید دست‌کم در روابط خانوادگی احساسات شما بر قدرت مدیریت مطلق و محکم و دست‌نیافتنی شما غلبه کند.
 
• روان‌شناسی شخصیت: هورمون مردانه تستوسترون که در بدن مردان بیشتر و در بدن بانوان کمتر ترشح می‌شود این خصوصیت شخصیتی شما را پررنگ تر می‌کند.
 
 
انعطاف‌پذیرها با مبادی آداب‌ها ازدواج کنند
اگر شما شخصیت انعطاف‌پذیری داشته باشید، دیگران از با شما بودن لذت خواهند برد چون شما توانایی زیادی در روابط اجتماعی دارید و در صحبت کردن عالی هستید. احساسات قوی و روشن و واضح از خصوصیات برجسته شماست.
 
 
• گزینه ازدواج: شما بیش از همه با افرادی که مبادی آداب و مؤدب هستند کنار خواهید آمد. این افرد که سیاست بالایی در روابط خود دارند، رفتار شما را می‌پذیرند. فقط مراقب باشید با زبان بازی و صحبت‌های بی‌توقف خودتان آنها را دل‌زده نکنید. در روابط با طرف مقابل‌تان رقابت نکنید. توصیه ما به همسر شما این است که در صحبت کردن کم نیاورید. گرچه طرف مقابل شما بسیار خوش‌صحبت است ولی شما هم با اعتماد به نفس از خصوصیات خودتان بگویید. افرادی مثل همسر شما دوست دارند که شما نظرتان را درباره شخصیت و رفتارشان بی‌پرده بگویید.
 
• روان‌شناسی شخصیت: استروژن که یک هورمون زنانه است و در بدن بانوان بیش از آقایان ترشح می‌شود نقش اصلی را در بروز این خصوصیات شخصیت شما ایفا می‌کند. شاید بتوان گفت که این نوع ازدواج می تواند موفق باشد اما ضرورتی ندارد که همیشه این دو نوع شخصیت با هم ازدواج کنند.
 

Untitled 2
آموزش شنیون حرفه ای سفر به اعماق جهان آموزش رفتارهای زناشویی کثیف ترین شغل های جهان آموزش آب كردن شكم در 90 روز
امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

مطالب مرتبط
  خوب و بد ازدواج فامیلی
  ضرب المثل هایی از دور دنیا در مورد ازدواج
  تأثير ازدواج بر مردان
  انواع ازدواج در سنت زرتشتیان قدیم:
  با شرابخوار ازدواج نکنیدو به او امانتی ندهید
  نمایشنامه طنز ازدواج جوانان
  تست روانشناسي ازدواج
  شباهت ازدواج كردن و سربازي رفتن
  ٤ میمی که هر جوان هنگام ازدواج با آن روبه روست
  فواید جالب ازدواج کردن
  مشاوره ازدواج و كساني كه اقدام به مشاوره ازدواج مي كنند
  پسرها با این دختر ها حاضر به ازدواج نیستند
  عکس : ازدواج همزمان مردی با چهار دختر !
  تست ازدواج مخصوص دختر و پسر مجرد
  چگونگي ازدواج فرزندان آدم و حوّا !
  آیا دوستی هاي خياباني به ازدواج منجر می شود؟
  سئوالاتی در جلسات آشنایی دختر و پسر جهت خواستگاری و ازدواج
  چرا خانم های زیبا با مردهای بدقیافه ازدواج می کنند؟
  با متولد کدام ماه ازدواج کنید خوشبخت میشوید ؟
  هدف خود را از ازدواج مشخص و برای بقای آن تلاش کنید!
  در چه صورتي مشاوره ازدواج عوارض بدي ايجاد مي کند؟
  عکس:جالب ترین ازدواج دنیا
  اگر مردي مناسب ازدواج سراغ داريد، بگوييد !!
  عجیب ترین ازدواج های دنیا
  احکام ازدواج موقت در اسلام ودلایل آن
  فوت و فن ازدواج مجدد
  چگونه پيشنهاد ازدواج دهيم ؟
  چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می کنیم؟
  داستان ازدواج دانشجوي پسر!
  این ازدواج شما را سکته می دهد!
  تا حالا فکر کردی راهایی غیر از تلقین چیزی مثل یه گیاه حافظه رو تقویت کنه؟
  طالع بيني ازدواج زن متولد مرداد ماه
  هفت قدم تا ازدواج بي دردسر
  چه طور بفهمید دختری قصد ازدواج دارد !
  احادیث ازدواج 4
  ارتباط دختر و پسر به قصد شناخت یكدیگر و به نیت ازدواج یا ...
  مراسم ازدواج دو دختر با قورباغه
  چرا برخی دخترها همیشه کاندید ازدواج هستند و برخی نه؟
  تاثیر روابط قبل از ازدواج در زندگی متاهلی
  عکس : ازدواج همزمان مردی در افریقای جنوبی با چهار دختر
  چرا باید ازدواج کنیم ؟
  احادیث ازدواج 3
  راه هايى ساده براى يك ازدواج بى درد سر!!
  شرایط ازدواج دختران برای پسران در شهر های مختلف
  آقا با من ازدواج میکنید؟!!
  اگر کریستوف کلمب ازدواج کرده بود ...
  ازدواج به شرط رسم و رسوم !
  شرايط ازدواج
  با چه افرادي ترجيحاً ازدواج نكنيم؟
  چگونه به ازدواج فکر می کنید ؟ (تست روانشناسی)
 
دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 590 نفر

محصولات روزطالع بینی | فروشگاه خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت   کلمه رمز
نام کاربری