دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 179 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » متافیزیک » مدیتیشن » موسيقي و مديتيشن با موسيقي

فرستنده : مژده صبا
دسته بندی : مدیتیشن

تعداد بازدید  : 2637
امتیاز : 104

مشخصات
 

موسيقي و مديتيشن با موسيقي


موسيقي يک داروي قدرتمند است که مي‌تواند باعث ايجاد شادي و غم گردد. موسيقي مي‌تواند باعث ايجاد هماهنگي با طبيعت و ترفيع آرامش در سلامتي گردد.

بدن انسان نقاط مخصوص حساس به صوت دارد. موسيقي مي‌تواند به عنوان يک داروي بالقوه مورد استفاده قرار گيرد. رد پاي استفاده از صوت و موسيقي را در اعصار مختلف مي‌‌توانيم مشاهده کنيم. استفاده از آن در مراسم مذهبي و عبادي، استفاده از اصوات ريتميک توسط جادوگران و درمانگران براي ايجاد حالت خلسه و هيپنوتيزم و دفع ارواح خبيثه و انرژي‌هاي منفي، استفاده از موسيقي‌هاي مخصوص براي تهيج سربازان در زمان جنگ ...

در حال حاضر انواع مختلف موسيقي توسط گروههاي مختلف براي ايجاد حالت مديتيشن استفاده مي‌شود.

 

چند نکته مهم که در هنگام گوش دادن به موسيقي مديتيشن بايستي رعايت شود:

1- لباس راحت، وضعيت راحت، نشسته و يا دراز کش.

2- چشمها بسته.

3- دهان بسته.

4- ذهن آرام و ريلکس.

5- چسباندن زبان به سقف دهان براي بستن مدار انرژي.

6- تمرکز کامل به صداي موسيقي.

 

در زير طرز استفاده از چند نمونه از موسيقي‌ها ارائه شده است که شما مي‌توانيد طبق آن عمل نمائيد :

 

 

1- مديتيشن مانتراي ( ام ) (OM)- توصيه مي‌شود: که با رعايت شرايط کلي يک مديتيشن ساده به آن گوش داده شود. گوش دادن به اين موسيقي و تکرار مانترا نه تنها فوايد مربوط به موسيقي آن را دارد بلکه گوش دادن به مانترا نيز واجد تاثيرات مخصوص به خود مي‌باشد.

 

2- اصوات ريلکس کننده طبيعت: رعايت شرايط مربوط به يک مديتيشن ساده. از آنجائيکه اين موسيقي ريلکس کننده مي‌باشد بهتر است در وضعيت درازکش گوش داده شود.

 

3- اولترا مديتيشن يک ( سرآغاز )- اولترا مديتيشن با استفاده از ترکيب فرکانس‌هاي مخصوص صوتي باعث انتقال وضعيت داخلي شما به يک الگوي بدني – رواني مطلوب براي يک مديتيشن عميق و توسعه هوشياري مي‌شود. ماتريکس ويژه صوتي مادون صوت بوده، بنابراين شما مي‌توانيد آن را بشنويد ولي مي‌توانيد آن را احساس کنيد. اين صوت باعث هماهنگي کامل مغز مي‌شود. بعد از هر 30 دقيقه گوش دادن به اين موسيقي بدن با انرژي حياتي تازه شارژ خواهد شد. ترس ها و اضطراب‌ها ار بين مي‌روند. لازم به ذکر است که بهتر است اولترا مديتيشن با هدفون گوش داده شود.

 

4- استفاده از اصوات هماهنگ کننده مغز و (( فرکانسهاي ))دو گوشي – اين نوع از موسيقي را نمي‌توان بطور کل موسيقي ناميد بهتر است نام آن را (( اصوات هماهنگ کننده )) ناميد که حاوي فرکانس رزونانس شومان مي‌باشد. اين صوت با استفاده از فرکانس‌هاي دو گوشي باعث کاهش فرکانس امواج مغزي تا حد ايده آل مي‌شود . حدودا 5 دقيقه طول مي‌کشد تا مغز به وضعيت ريلکس کننده (( تتا )) برسد. در هنگام گوش دادن به اين صوت بوسيله هدفون شما بايستي در وضعيت درازکش بوده و دستها در طرفين بدن روي زمين قرار گرفته باشند. از قرار دادن بالش در زير سر خودداري کنيد يا در صورت لزوم از بالش کوتاه استفاده کنيد چرا که در غير اينصورت ممکن است دچار خشکي گردن شويد. چراغها را خاموش کنيد، در را قفل کنيد، چشمانتان را ببنديد، به آهستگي و به صورت عميق نفس بکشيد و به صوت گوش کنيد. هنگامي که هوشياري شما نسبت به جهان خارج ناپديد شد متوجه مي‌شويد که به وضعيت (( تتا )) رسيده‌ايد . برخي از افرادي که از اين صوت استفاده کرده‌اند برون فکني خودبخودي را گزارش کرده‌اند. اين نمونه صوت براي کساني است که استفاده از تکنيک هماهنگ کننده مغز برايشان مشکل است. بهتر است براي مدت کوتاهي از اين صوت استفاده کنيد و بعد از آن بايستي براي کاهش امواج مغزي خود، به نيروهاي دروني‌اتان تکيه کنيد.

 

استفاده منظم از اصوات هماهنگ کننده مغز تاثير شناخته شده پايدار و شرطي کننده بر روي ذهن دارد، گوش دادن روزانه به اصوات (( تتا )) باعث مي‌شود مغز شما حتي مدتي بعد از جلسه تمرين نيز در همان فرکانس  ارتعاش کند.

 

وقتيکه مغز شما در فرکانس (( تتا )) ارتعاش مي‌کند انتظار نتايج زير را داشته باشيد :

 

افزايش قدرت يادگيري، افزايش تجربيات فرارواني و اشراق، افزايش قدرت سيستم ايمني و همچنين نياز به کاهش خواب .

 


هر يک از اين موسيقي‌ها، (( اصوات ))، بتدريج قويتر مي‌شوند. بنابراين گوش دادن ترتيبي ( طبق آنچه خواست شما از خود است ) آنها بمدت 30 روز قبل از گوش دادن به موسيقي يا صوت بعدي مهم مي‌باشد.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت