دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 203 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » تغذیه و سلامت » مقالات پزشکی » مضرات مسكن ها

فرستنده :
دسته بندی : مقالات پزشکی

تعداد بازدید  : 1513
امتیاز : 106

مشخصات
 

مضرات مسكن ها


آسپیرین، ایبوپروفن و استامینوفن ممکن است فشار خون را بالا ببرند، بنابراین خطر بیماری قلبی را در مردان افزایش دهند. میلیون‌ها نفر هر روز برای درمان سردرد، التهاب مفاصل (آرتریت)، دردهای عضلانی و سایرها دردهای بدنی از این قرص‌های مسکن استفاده می ‌کنند.

به گزارش رویترز، داروهای مسکنی که در روز تعداد بسیاری از آنها توسط مردم سراسر دنیا مصرف می شود، از عوامل بالا رفتن فشار خون در افراد و همچنین بروز بیماری های قلبی در مردها هستند.

پژوهشگران در یک تحقیق فشار خون 16000 مرد را برای مدت 4 سال بررسی کردند.

مردانی که شش یا هفت روز هفته استامینوفن (پاراستامول) مصرف می ‌کردند، نسبت به مردانی که این دارو را مصرف نمی ‌کردند با احتمال 34 درصد بیشتر فشار خون بالا داشتند.

در مورد آسپیرین و مسکن‌های شبه ‌آسپیرینی یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی(NSAIDs) مانند ایبوپروفن و ناپروکسن نیز یافته‌های مشابهی بدست آمد.

میزان مصرف داروهای آسپیرینی هم در بالا بردن فشار خون نقش داشت. مردانی که بیش از 15 عدد از این قرص‌ها را درهفته مصرف می ‌کردند، 48 درصد بیشتر در معرض فشار خون بالا بودند.

داروهای شبه‌ آسپیرینی هم بر توانایی عروق در گشاد شدن اثر می گذارند و هم باعث تجمع سدیم در بدن می ‌شوند( دو عاملی که می ‌تواند باعث بالا رفتن فشار خون شود).

این تحقیق نشان می دهد مردانی که امروزه تعداد بیشتری مسکن نسبت به گذشته مصرف می کنند، خطر بیشتری در مورد مشکلات قلبی از جمله حملات قلبی برای آنان پدید آمده است.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت