دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 134 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » تغذیه و سلامت » طب سنتی » طبع دوم : دَمَوی ها

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : طب سنتی

تعداد بازدید  : 4516
امتیاز : 92

مشخصات
 

طبع دوم : دَمَوی ها


طبع دوم : دَمَوی ها (طبیعت گرم و تر مثل فصل بهار)


این افراد معمولاً درشت اندام و گوشتی هستند  و خوش اخلاق و خوش برخورد می باشند . دستان گرم و نرم و مرطوب دارند . رنگ پوست آنها سرخ یا گندمگون می باشد و موهای پرپشتی دارند ( البته به مرور زمان دچار ریزش مو خصوصاً از ناحیه ی وسط سر می شوند) . این افراد تحمل گرمای زیاد را ندارند و سرما را بیشتر دوست دارند .

بدن پرمویی داشته و موهای بدنشان درشت و پراکنده می باشد . معمولاً صدای بَمی داشته و به شیرینی و ترشی علاقه دارند . تقریباً همه نوع غذا را می خورند ولی غذاهایی با طبع سرد را بیشتر می پسندند . دَموی ها شجاع و جسور بوده ، معمولاً دوست دارند رهبر و پیشرو گروه باشند . در زمان جنگ ، بیشتر فرماندهان و گروههای خط شکن ، از افرادی با طبیعت گرم بوده اند و افرادی با طبیعت سرد ، بیشتر به مناطق پشت خط مثل تدارکات یا آشپزخانه و ... علاقمند بوده اند .

دَموی ها معمولاً انسان هایی آرام بوده و دیر عصبانی می شوند ولی اگر زیادتر از حد معمول سربسر آنها گذاشته شود ، عصبانیت آنها می تواند همراه با رفتارهای خطرناک باشد . قابل توجه خانم هایی که همسران آنها دموی می باشند و برعکس . دَمَوی ها علاقه مند به ادبیات ، موسیقی ، طبیعت ، شعر و معنویت می باشند . دَموی ها پرانرژی ، سریع و چالاک ، تنوع طلب و تا حدودی بی نظم هستند .

میل و توان جنسی بالایی دارند ، به همین دلیل مستعد تعدد زوجات می باشند و اگر با فردی که دارای طبع سرد می باشد و میل جنسی کمی دارد ، ازدواج کنند دچار مشکل جدی خواهند شد . در این موارد باید یا اصلاح تغذیه و داروهای گیاهی خاص ، هر دو طرف را تعدیل نمود .

دَموی ها ، هوش و حافظه ی بالایی دارند و به کارهای تکراری بی علاقه هستند . آنها اعتماد به نفس بالایی داشته و دارای سخاوت و بخشش می باشند . بطور کلی دَموی ها انسان های بزرگ بین هستند . نبوغ ، بیشتر در طبیعت های گرم دیده می شود و در کشورهای شرقی افراد دَمَوی بیشتر وجود دارد . به همین دلیل در زمینه ی شعر و عرفان و معنویت ، مردمان مشرق زمین بسیار قوی تر از غربی ها هستند .

دَمَوی ها ، در هر کاری که مشغول شوند افراطی خواهند بود . البته با شرایط خاص محیطی که باید در نظر گرفته شود . اگر در مسیر سالم و درست قدم بردارند معمولاً فیلسوف ، مخترع ، فرمانده و ... خواهند شد و اگردر مسیر خلاف گام بردارند ، جزء دزدها و قاتلین حرفه ای و مشهور می شوند . پس لازم است از این طبیعت خدادادی به نحو صحیح و مثبت در جهت منافع انسان ها استفاده شود . جمعیتی که در آن دَمَوی ها بیشتر هستند ، رفتارهای خوب ، محبت آمیز ، سخاوتمندانه و جوانمردانه ی بیشتری دیده می شود .

 


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت