دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 133 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » تغذیه و سلامت » طب سنتی » طبع سوم : بَلغَمی ها

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : طب سنتی

تعداد بازدید  : 4586
امتیاز : 100

مشخصات
 

طبع سوم : بَلغَمی ها


طبع سوم : بَلغَمی ها (طبیعت سرد و تر مثل فصل زمستان)


این افراد چاق و پرچربی بوده ، پوست آنها سفید و موهای کم پشت دارند . کمتر تشنه می شوند و دهان مرطوبی دارند ، زیاد می خوابند و تمایل به خوردن غذاهایی با طبع گرم و انواع شیرینی دارند .

بَلغمی ها کم انرژی و کُند هستند بخصوص اگر مواد غذایی با طبیعت سرد مصرف کنند این حالت شدیدتر می شود . یکی از زمان هایی که این افراد مشکل دارند صبح ها می باشد و بلند شدن از رختخواب برای آنها بسیار مشکل است و تا شروع به کار مدتی طول می کشد به عبارت دیگر موتورشان دیرتر گرم می شود .

بَلغمی ها آرام و صبورند ، کمتر عصبانی می شوند ، آرام راه می روند . فصل زمستان برای آنها فصل بدی است ، اهل حساب و کتاب و تجارت پیشه هستند . افراد بَلغمی به گذشته  زیاد فکر می کنند ، آنها با احتیاط و دوراندیش ، منطقی ، حساس و عاقل بوده اما ترسو و بی اراده می باشند . به یادگیری بی علاقه بوده ، کینه توز ولی اهل سازش و مدارا هستند ، میل جنسی این افراد بسیار کم می باشد و به اصطلاح سرد هستند . معده ی آنها به دلیل سرد بودن غذا را دیر هضم می کند و دچار نفخ شکم می شوند ، باد گلو همراه با طعم ترش ، زیاد می زنند .

رگ های ظریفی داشته و هنگام خون گیری یا سرم زدن ، دچار مشکل می شوند . رنگ موهای آنها به سمت روشنی زده ، پراکندگی مو در بدن آنها کم است . احساس  کسالت ، بیحالی و درد اندام و مفاصل در بلغمی ها شایع می باشد ..

کسانی که دست و پای سردی دارند یکی از دلایل آن کمبود صفرا در بدن می باشد . برای رفع آن اگر هر روز ناشتا ، 2 تا 3 قاشق عسل بخورند ، بسیار مفید است .


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت