دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 38 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » زیبایی » تناسب اندام » دختران جوان : چطور مانكن شویم !

فرستنده : من خودم
دسته بندی : تناسب اندام

تعداد بازدید  : 7526
امتیاز : 90

مشخصات
 

دختران جوان : چطور مانكن شویم !دختران جوان : چطور مانكن شویم ! - Bitrin.com
خيلي از دختران و پسران جوان، دلشان مي‌خواهد مانكن شوند يا لااقل ظاهري شبيه ظاهر مانكن‌ها داشته باشند؛ غافل از اينكه مانكن شدن دردسرهاي فراواني دارد و مانكن‌ها با مصايب زيادي دست به گريبانند؛

سلامت _
خيلي از دختران و پسران جوان، دلشان مي‌خواهد مانكن شوند يا لااقل ظاهري شبيه ظاهر مانكن‌ها داشته باشند؛ غافل از اينكه مانكن شدن دردسرهاي فراواني دارد و مانكن‌ها با مصايب زيادي دست به گريبانند؛ به ويژه از منظر سلامت جسم و روان. ماجراي مرگ 2 مانكن برزيلي و اروگوئه‌اي را كه همين چند ماه پيش به دنبال بي‌‌‌اشتهايي عصبي رخ داد، لابد به خاطر مي‌آوريد. به اين‌ها بيفزاييد انواع جراحي‌هاي زيبايي و عوارضش را كه معمولا مانكن‌ها به آن تن مي‌دهند و انواع و اقسام بيماري‌هاي رواني و مشكلات اجتماعي و خانوادگي اين جماعت را درباره <مصايب مانكن شدن> با دانيال عبادي، بازيگر فيلم <غيرمنتظره> به گفتگو نشسته‌ايم.

                                                                                                                                                                    

دختران جوان : چطور مانكن شویم ! - Bitrin.com


حضورتان در فيلم <غيرمنتظره> تا حدودي غيرمنتظره بود به خصوص كه در اولين حضورتان نقش اول را تجربه كرديد.چگونه براي بازي در اين فيلم انتخاب شديد؟

دوست عزيزم شهاب حسيني مرا به آقاي دكتر كريمي، كارگردان اين فيلم معرفي كرد. تا در كلاس‌هاي آموزش فيلمنامه‌نويسي ايشان ثبت نام كنم اما وقتي به نزد دكتر كريمي رفتم هم مهلت ثبت‌نام تمام شده بود و هم ايشان تمايلي به برگزاري كلاس خصوصي ديگري نداشتند. ولي پيشنهاد دادند فعلا در فيلم غيرمنتظره بازي كنم تا بعد به فيلمنامه‌نويسي هم بپردازم.

واكنش شما چه بود؟

پيشنهادشان برايم غيرمنتظره بود. نقشي كه در فيلم بود هم شبيه من بود و هم نبود.

نقش داراي چه ويژگي هايي بود؟

نقش درباره يك مانكن، يك فوتومدل است؛ نقشي كه تاكنون در سينماي ايران وجود نداشته است. در فيلم كوچك‌ترين مسايلي كه يك مانكن با آن روبرو است، مانند رژيم‌هاي غذايي مداوم، استفاده از وسايل ميك آپ تا مسايل روحي كه يك مانكن در رابطه با شغلش با آنها مواجه است، همه با جزييات نشان داده مي‌شود.

شما شباهتي با نقشي كه اشاره كرديد، داشتيد؟

من براي تبليغ پوشاك ماكسيم و پژوي SD براي كار فوتو مدلينگ انتخاب شده بودم اما پس از كشمكشي كه با خودم برسر انجام اين كار داشتم، ترجيح دادم كه انجام ندهم.

چرا؟

چون نمي‌خواستم تنها به خاطر احتمالا جذابيت‌هاي ظاهري‌ام براي اين كار انتخاب شوم. اگر به‌عنوان يك هنرمند در جامعه هنري پذيرفته شوم، آن هم هنرمندي كه براي كارخود احترام قايل است. آنگاه اگر كالايي را هم تبليغ كنم، تنها وجوه ظاهري‌ام مدنظر نبوده است. در اين شرايط، بله حتما دوست دارم در اين عرصه هم باشم.‌اما باز در اين موقعيت نيز دوست دارم كالاهايي را كه به نفع مردم و جامعه مي‌دانم، تبليغ كنم.

به طور مثال چه كالاهايي؟

كالاهاي فرهنگي و يا موردي كه هميشه دوست داشته‌ام؛ كالاهايي كه به ارتقاي سطح بهداشت و سلامت جامعه منجر شود.

اينها را به دليل مصاحبه با سلامت كه نمي‌گوييد؟

نه، اصلا. در حال حاضر چند پيشنهاد براي تبليغ كالاهاي ديگر داشته‌ام ولي دوست دارم مردم را فقط به مصرف بيشتر تشويق نكنم بلكه در خلال مصرف پيامي بهداشتي يا فرهنگي ‌نيز به آنها منتقل كنم. معتقدم كه اين كار شدني است . به نظرم در يك بيلبورد تبليغاتي هم مي‌توان فرهنگ‌سازي كرد. در همه جاي جهان، چهره‌هاي معروف به‌خصوص در عرصه ورزش، سينما و موسيقي پيام‌هايي را كه حاوي هشدارهاي بهداشتي است، از طريق تبليغات در تلويزيون، سينما، مجلات و بيلبوردها انجام مي‌دهند؛ اين پيام‌ها از هشدار درباره ايدز تا مصرف نكردن مواد مخدر را شامل مي شود.

با توجه به اينكه كار مانكني نكرده بوديد، چگونه با نقش خود ارتباط برقرار كرديد و به آن ظرايفي كه اشاره كرديد، رسيديد.

اگرچه تا كنون مانكن نبوده‌ام، اما متاسفانه گرايش به مانكن شدن در جامعه ما زياد است. تمايل به زيبا شدن به هر قيمت، چه درپسرها و چه در دخترها، بدنسازي با آمپول‌هاي هورموني و رژيم‌هاي غذايي نامناسب در پسران و نخوردن غذا در دختران، مصرف قرص‌هاي لاغري يا داروهايي‌ كه مورد تاييد نيست و خالي شدن بدن از ذخيره‌هاي ويتامين و‌املاح به علت گرسنگي و رژيم‌هاي سخت و بروز بيماري‌هاي روحي كه به دليل وسواس در چهره يا اندام‌شان پيدا مي‌كنند. همه وهمه نشانه هايي از اين موضوع است.

به نظر مي‌رسد شما هم ورزشكاريد؟

من فيتنس كار كرده‌ام. پدرم فارغ‌التحصيل رشته تربيت بدني و قهرمان بدن‌سازي بوده‌اند، ايشان رژيم غذايي خاصي براي من نوشتند و در سايه ورزش توانستم بدنم را آماده نگاه دارم. من از پنج سالگي ژيمناستيك كاركرده‌ام و بعد ورزش‌هاي شنا و واليبال را به‌طور حرفه‌اي ادامه دادم و نهايت در رشته كاراته متمركز شدم و در رده جوانان و نوجوانان در سطح كشوري صاحب عنوان شدم.

براي بعضي از جوانان‌ ورزش به هدف تبديل شده است و براي موفقيت به هر كاري دست مي زنند و سلامت خود را به خطر مي اندازند؟

ورزش براي بالا بردن سطح سلامتي و توان جسمي‌و روحي است. ورزش نبايد به گونه‌اي هدف شود كه بدن آسيب ببيند . تزريق آمپول‌هاي هورموني و شبه هورموني كه سلامت جوانان را به خطر مي‌اندازد يك مشكل اساسي است كه براي حل آن بايد فكري شود.

بعد از بازي در فيلم غيرمنتظره در رابطه با نقشي كه ممكن است زماني آن را خارج از جلوي دوربين تجربه كنيد يعني مانكني، چه اطلاعات جديدي به دست آورديد؟

نه تنها درباره مانكن‌ها بلكه درباره نارسيسيزم و اينكه اين اختلال شخصيتي را چگونه مي‌توان درمان يا مهار كرد، معلومات خوبي به‌دست آوردم. موقع خواندن فيلمنامه به شدت داستان معروف اسكار وايلد <تصوير دوريان گري> در خاطرم زنده شد بي‌آنكه شباهتي به آن وجود داشته باشد. با دكتر كريمي كه ‌مطرح كردم، فهميدم كه اين داستان، داستان محبوب اوست. به شدت اين نقش را كه آدم خودشيفته‌اي كه زندگي‌اش را به دليل اين نوع شخصيت در معرض انواع و اقسام خطرها قرار مي‌دهد دوست داشتم و از اينكه در اولين حضور حرفه‌اي‌ام چنين نقشي را بازي كردم، خوشحالم.

خارج از كادر دوربين كه خودشيفته نيستيد؟

(با خنده) سعي مي‌كنم.

و كارهاي بعدي‌تان؟

چند پيشنهاد داشته‌‌ام‌ اما به دليل درگيري‌امتحان‌هاي پايان ترم، خود را درگير آنها نكردم‌اما اين را خوب مي‌دانم كه بايد با وسواس انتخاب كنم.

 


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت