دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 108 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » علمی » دانستنیها » مشاغل درآمدزا در اوقات فراغت!

فرستنده : شاهرخ
دسته بندی : دانستنیها

تعداد بازدید  : 7201
امتیاز : 89

مشخصات
 

مشاغل درآمدزا در اوقات فراغت!


مشاغل درآمدزا در اوقات فراغت! - Bitrin.com

 

بسياري از مردم در عين حالي كه درآمد نسبتا خوبي دارند باز هم به دنبال راههايي براي كسب در آمد بيشتر هستند. اما بيشتر افراد به خاطر خانواده شان نمي توانند شغل دومي داشته باشند زيرا رسيدگي به خانواده خود نوعي از وظايف است اما داشتن يك شغل كوچك و نه وقت گير، علاوه بر داشتن درآمد مي تواند نوعي سرگرمي محسوب شود كه در بعضي اوقات خانواده هم مي توانند سهمي در انجام آن داشته باشند.

 
 
در اينجا به بعضي از اين مشاغل اشاره مي كنم :
فروش كلكسيون ها و مجموعه هاي زيبا : 
از كتابهاي قديمي و خواندني گرفته تا خرس ها تدي، از تمبر گرفته تا موجموعه هاي صوتي. مهم اين است كه با مجموعه اي كه داريم آشنا بوده و مشخصات آنرا بدانيم.

ملك يابي (واسطه گري در ملك و املاك) : 
مي توانيم با پيدا كردن آپارتمانهاي اجاره اي و يا فروشي از طريق بنگاهها، روزنامه ها و … براي افراد جوياي منزل قدمي برداشته باشيم.

پرستاري كودك : 
افراد پر مشغله هميشه به دنبال پرستار خوب براي كودك خود هستند. اين راه كمي دشوار ولي پر درآمد است.

خطاطي و طراحي : 
خطاطي براي كارتهاي عروسي، عزا و مراسم مختلف . همچنين مي توان سفارش طراحي لوگو گرفت و با خلاقيت خود بازي كرد.

انجام خدمات شخصي افراد : 
بسياري از مردم (بخصوص تجار) حتي فرصت بيرون آمدن از منزل خود را در ساعات روز ندارند. مي توان امور بانكي، سفارشات، رسيدگي به مطالبات و … را در قبال گرو گذاشتن سند و … برايشان انجام داد.
 
باربري با اتومبيل : 
اين كار فقط با وانت ممكن است. چه بسا افرادي كه در كنار خيابان ساعتها منتظر وانت مي ايستند.

مشاوره : 
اين كار كمي تخصص نياز دارد كه معمولا ما اسيايي ها سرشار از تخصص در امر مشاوره و پرحرفي هستيم. مشاوره در ازدواج، شغل، خريد و فروش و …

برنامه ريزي وعده هاي غذايي : 
با كمي جستجو و تحقيق مي توان يافت كه كدام غذاها كالري، چربي، كربوهيدرات، فيبر و … بيشتر و يا كمتري دارند. سپس مي توان با يك تبليغ كوچك با مضمون “طراحي وعده هاي غذايي به منظور چاقي يا لاغري” براي خود مشتري جذب كرد.

توليد صيفي جات در منزل : 
با داشتن يك حيات كوچك و كمي دقت و حوصله مي توان انواع سبزيجات و صيفي جات از جمله گوجه فرنگي و خيار و بادمجان و … را در منزل چه در زمستان و چه در تابستان به عمل آورد و آنها را فروخت. 
آموزش موسيقي : اگر شما در نواختن يك نوع ساز مهارت داريد، ميتوانيد آنرا به ديگران اموزش داده و علاوه بر پيشرفت خود، درآمد ناچيزي هم داشته باشيد.

ارائه مقاله به مجلات و روزنامه ها : 
با مطالعه دقيق و تحقيق بر روي موضوعي خاص، مي توان آنرا به مجلات و روزنامه ها فروخت . اين كار علاوه بر درامد زا بودن به علم و اگاهي ما نيز اضافه مي كند.

برف روبي : 
اين كار اگر جنبۀ آبرو را كنار بگذاريم. كار در آمد زايي محسوب مي شود. علاوه بر ورزش در روزهاي سرد، لذت برف بازي را نيز مي چشيم. (من خودم پدر و پسري را كه صاحب رستوراني بودند در حال برف روبي منزل ديگران ديدم!)

آچار فرانسه منزل : 
مي توان با مقداري ابزار امور برق يا نصب كولر و يا راه اندازي شوفاژ را به عهده گرفت. بسياري از مردم به افرادي نياز دارند تا پيچ جالباسي منزل آنها را ببندند! در ايام تابستان هم همانطور كه ديده ايم سوپر ماركتي محل تابلوي “نصب و سرويس كولر” خود را جلوي يخچالش قرار مي دهد.

وب هاستينگ، فروش فضاي اينترني : 
اين كار كمي تخصص در اينترنت نياز دارد ولي كار پر درآمدي محسوب مي شود اما كيفيت را نمي توان ناديده گرفت (من خودم هميشه از شركت هاي معتبر كه ساير شركتهاي دولتي با آنها كار ميكنند كار خريد مي كنم).

باغباني : 
شغلي پر درآمد در ايام تابستان است كه باعث باز شدن روحيه و آشنا شدن با خانواده هاي مثبت نظر مي شود. ابزار لازم هم يك عدد بيلچه، يك عدد قيچي باغباني، و در صورت نياز يك عدد اره درختي. 
طراحي و فروش زمينه هاي وبلاگ و وبسايت : با كمي وقت گذاشتن، مي توان طراحي هاي فوق العاده اي پديد آورد. همچنين نرم افزار هايي اين امور را انجام مي دهند.

پشتيباني و انجام امور كامپيوتري : 
با تهيه چندين عدد سي دي شامل سيستم عامل هاي مختلف و نرم افزارهاي پركاربرد و همچنين درايورهاي مختلف مي توان يك مهندس كامپيوتر شد!

طراحي سوالات امتحاني : 
اين كارف يك كار بسيار بسيار مفيد است. علاوه بر آسان كردن كار اساتيد و معلمان در رده هاي مختلف، از خود يك استاد در زمينه درسهاي گوناگون خواهيم ساخت . همچنين مي توان نمونه سوالات امتحاني را در اينترنت فروخت.

فروش كتابهاي الكترونيك : 
كتابهاي الكترونيك امروزه كاربردهاي بسياري دارند. حتي بسياري از كتابهايي كه در بازار عرضه نمي شود و يا فروش آن تمام شده است را مي توان در اينترنت يافت.

بازاريابي :
اين كار كه يد طولايي در ميان شغل دومي ها دارد خود نوعي شغل اول حساب شده و در صورت داشتن پشتكار مي تواند درآمد بسياري داشته باشد.

ساخت صنايع دستي :
از جمله مي توان به انواع گلدوزي، بافتني، سبدبافي، كاربا چوب، كنده كاري، رنگ آميزي و… اشاره كرد.

آرايگشري در منزل : 
مي توان در منزل همه كارهاي يك آرايشگاه را انجام داد. البته كمي هنر و طرافت نياز دارد. همچنين يك دوره آموزش آرايشگري بخصوص براي بانوان.

رزومه نويسي : 
اين هم كه دغدغۀ بسياري از افراد جوياي كار است كه رزومه نويسي را ياد نداشته و يا اصلا نمي دانند رزومه نويسي چيست.

تعمير اسباب بازيهاي خراب : 
اين كار نه تخصص مي خواهد و نه ابزار زياد. بسياري از اسباب بازي ها به دليل ضربه خوردن و عدم استفاده درست توسط بچه ها با قطع يك سيم معمولي از كار مي افتند. همچنين با تعويض يك آرميچر كوچك مي توان يك آدم آهني بزرگ را نجات داد!

ساخت عروسك : 
با تهيه مواد اوليه عروسك سازي، يك كارخانه عروسك سازي را در منزل ميتوان برپا كرد.

بازسازي تصاوير قديمي : 
اين كار كه اين روزها ديگر از دست هر آماتوري بر مي آيد، كاري وقت گير و در عين حال درآمدزاست. بسياري از مردم براي تصاوير قديمي خود ارزشي بيشتر از تصاوير جديد قائلند.

تايپ متون مختلف : 
بهترين كار براي خانمهاي خانه دار است كه از وقت خود نهايت استفاده را ببرند. پس از يك يا دوهفته سرعت دست تا ۱ صفحه در دقيقه افزايش خواهد يافت.

دراينجا به بعضي از كارهايي كه در اوقات فراغت مي توان انجام داد اشاره گرديد. در صورتيكه شما نيز دراينباره نظري داريد و يا ايده اي سازنده، مي توانيد در قسمت نظرات عنوان فرماييد.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت