دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 235 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » اجتماعی » خانواده » عشق را غافلگير كنيد:ويژه همسران!

فرستنده : شاهرخ
دسته بندی : خانواده

تعداد بازدید  : 1132
امتیاز : 67

مشخصات
 

عشق را غافلگير كنيد:ويژه همسران!


آدمي با احساس خود زنده است. اگر انساني نتواند بخندد. نتواند گريه كند. نتواند لذت ببرد. نتواند از تماشاي شبنم صبح‏گاهي به گلبرگ شقايق احساس شعف كند؛ چگونه انساني است؟ اگر انساني لبخند و شادماني يك كودك را در لحظه ي نوازش درك نكند. اگر اندوه ديگران را نفهمد؛ چگونه انساني است؟ واقعيت اين است كه ما نياز داريم احساسات خود را بشناسيم، نياز داريم بدانيم چه چيزهايي اين احساسات را در ما به وجود مي‏آورد. نياز داريم بدانيم انسان‏هاي پيرامون ما چه احساسي دارند. چه چيزهايي آنها را خوشحال يا ناراحت مي‏كند و ما در برابر آنها بايد چه رفتاري داشته باشيم. احساسات بخشي از زندگي هر انسان را تشكيل مي‏دهد. همه ي ما زماني بوده كه غمگين بوده‏ايم. خشمگين بوده‏ايم،از چيزي متنفر بوده‏ايم، حسادت كرده‏ايم، لذت برده‏ايم، شاد بوده‏ايم، ترسيده‏ايم و… .

همه اينها احساسات ما انسان‏هاست كه از راه‏هاي مختلف كلامي و غيركلامي آنها را بروز مي‏دهيم. بنابراين بايد با حالات هيجاني و احساسي خود آشنا شويم و همچنين احساسات انسان‏هاي پيرامون خود را بشناسيم.

سالگرد ازدواج‏تان به وسيله ي يك پيك بسته‏اي براي همسرتان به نشاني خانه بفرستيد و ضمن تبريك او را به شام در رستوران دعوت كنيد.

به‏طور كلي فهميدن احساساتي كه توسط ما و ديگران تجربه مي شود به سلامت روان ما كمك مي‏كنند. البته احساساتي مانند شادي، اندوه، حسادت و خشم نيز براي ديگران قابل تجربه است. اما ممكن است نحوه بروز اين احساسات و شدت آن در افراد مختلف متفاوت باشد. ابراز احساسات با تشكر و قدرداني تمجيد و تشكر شما از همسرتان او را به يك قهرمان تبديل مي‏كند؛ در غير اين صورت وي در زندگي به يك انسان عادي و بي‏هدف تبديل خواهد شد. توجه داشته باشيد وقتي از كسي تشكر مي‏كنيد؛ به حقيقت لطف او را پاسخ مي‏گوييد. اگر همسرتان چيزي خريد ولي شما آن را نپسنديديد و طبق سليقه شما نبود. يا غذايي درست كرد و شما دوست نداشتيد؛ او را نكوهش نكنيد. زيرا او تلاش كرده و هدفش كسب رضايت شما بوده است. تقدير و ستايش به همسرتان انگيزه مي‏‏‏دهد و او نيز اين را از شما ياد مي‏گيرد و سعي خود را در جهت برآوردن خواسته هاي شما بيشتر مي كند و هدفمندانه خواهش هاي شما را جويا مي شود.  چرا كه نياز مرد به تاييد و تمجيد در روان شناسي زن و مرد شناخته شده است.

با كاغذهاي پشت چسب‏دار يادداشت‏هاي خود را در جاهايي كه احتمالش را نمي‏دهد؛ بچسبانيد به‏طوري كه صبح موقع رفتن به محل كار آنها را ببيند و بخواند. يكي را داخل دستشويي بگذاريد و بنويسيد: «دست و صورتت را بشور. دوستت دارم». يكي را روي كيف دستي‏اش بچسبانيد و بنويسيد: «به اميد خدا، منتظرت هستم». يادداشتي داخل جيب او بگذاريد و بنويسيد: «دوستت دارم. روز پرنشاطي را برايت آرزو مي‏كنم» ، «نوش جانت جاي من رو خالي كن»… .

ابراز احساسات با خنده و تبسم

توجه داشته باشيد تبسم و لبخند يكي از بهترين شيوه‏هاي ابراز احساسات است، بنابراين اگر تبسم كنيد همسرتان نيز مشكلات را فراموش مي‏كند. اگر در روابط شاد باشيد، به مشكلات لبخند بزنيد، روابط شما با همسرتان محكم‏تر شده؛ دوستي‏ها و صيميت‏ها براي رفع آنها بيشتر مي‏شود. شادي،عشق و موفقيت همه از درون شما سرچشمه مي‏گيرند و با تمرين افكار شادي بخش؛ حوادث در روز شادي آفرين مي‏شوند. علاوه بر آن بر لب داشتن لبخند در طي ارتباط با افراد به ويژه همسرتان باعث توزيع انرژي مثبت به او شده و شما را دوست داشتني تر مي نمايد.

ابراز احساسات با غافل‏گير كردن

گاهي زندگي كسالت‏آور و يكنواخت مي‏گردد و امور روزمره و عادي شما را كسل مي‏كند، براي از بين بردن اين حالت لازم است يك چيز را تغيير دهيد. بدانيد شما قادر خواهيد بود خلاق و هيجان آفرين باشيد. فقط بايد وقت بگذاريد، انرژي صرف كنيد و اشتياق به خرج داده تا كاري متفاوت از كارهاي روزمره انجام دهيد. سالگرد ازدواج‏تان به وسيله يك پيك بسته‏اي براي همسرتان به نشاني خانه بفرستيد و ضمن تبريك او را به شام در رستوران دعوت كنيد.

بدون مناسبت ويژه يك بسته بزرگ بادكنك به رنگ‏هاي متنوع بخريد و پيام‏هاي عشق‏تان را روي برگه‏هايي بنويسيد (تمام خصوصيات خوبي كه دارد) و داخل هر كدام از بادكنك‏ها بگذاريد. وقتي همه را ياد كرديد؛ آنها را به داخل ماشين يا داخل اتاق خواب جا دهيد. يك سوزن به يك برگه يادداشت متصل كنيد و آن را جلو شيشه خودرو يا داخل اتاق جايي كه به راحتي ببيند قرار داده و بنويسيد: «هر يك از بادكنك‏ها را بتركان و بخوان كه تو بهترين مرد يا (زني) هستي كه تاكنون شناخته‏ام». احتمالاً اين ابراز احساسات براي هميشه به ياد او خواهد ماند.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت