دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 121 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » ترفند کامپیوتر » ویندوز » امکانات بی نظیر مدیا سنتر در ویندوز 7

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : ویندوز

تعداد بازدید  : 5097
امتیاز : 96

مشخصات
 

امکانات بی نظیر مدیا سنتر در ویندوز 7


 

امکانات بی نظیر مدیا سنتر در ویندوز 7 :

 

ممکن است ویندوز مدیاسنتر را در یک اتاق نشیمن، متصل به یک تلویزیون صفحه عریض دیجیتال و یک سیستم صدای ساروند تصور کنید. اما ویندوز مدیاسنتر را می توان همچنین در منزل، در خوابگاه دانشجویی، اتاق های هتل، دفاتر کار و سایر محیط های نسبتاً کوچک که در آنجا یک صفحه نمایش کامپیوتر قادر است نقش یک تلویزیون را بازی کند، برای نمایش و پخش فیلم ، اسلایدشوها ، موسیقی و ویدئو مورد استفاده قرار داد. ویندوز مدیاسنتر، با همه نسخه های Premium ویندوز 7 ارائه شده و در همه آنها، از ویژگی های یکسانی برخوردار است. در پایین ترین سطح کاربرد، ویندوز مدیاسنتر می تواند به عنوان یک آلترناتیو برای ویندوز مدیا پلیر بکار ورد.

با یک TV tuner یک آنتن یا تلویزیون کابلی یا اتصال ماهواره ای، می توانید مدیاسنتر را به عنوان یک رکورد ویدئوی دیجیتال (که ظرفیت آن تنها به وسیله مقدار فضای دیسک که شما به آن می دهید، محدود می شود)، مورد استفاده قرار دهید. با افزودن ملزومات سخت افزاری و یک مدیاسنتر پی سی، قادر به تغذیه محتوای موسیقی، تصاویر، فیلم یا ویدئوی زنده یا ضبط شده به چندین اتاق (روی شبکه سیمی با بی سیم)، خواهید بود. در این جا به شما نشان خواهیم داد که این برنامه چه چیزهایی ارائه می دهد، چگونه کار می کند و چگونه پیکربندی می شود.

Windows Media Center با وجودی که یکی از بهترین امکانات ویندوز ویستا بود، اما خیلی مورد استقبال قرار نگرفت. ویندوز7 ، یک تغییر اساسی در آن ایجاد و پشتیبانی از تکنولوژی های جدید را به آن اضافه کرده و تنظیم و پیکر بندی آن را بسیار تسهیل نموده است.
با استفاده از سخت افزار مناسب یک پی سی را به یک (Personal video recorder (PVR کامل تبدیل می کند و به شما اجازه می دهد برنامه های تلویزیونی را تماشا و ضبط کنید. همچنین به شما اجازه می دهد عکس ها و ویدئوها را تماشا نموده، به موسیقی گوش کنید و حتی با استفاده از آن به بازی های کامپیوتری مشغول شوید. شما همچنین می توانید رسانه ها را (در یک شبکه خانگی با سیم یا بی سیم) با سایر کامپیوترها به اشتراک بگذارید. کافی است کامپیوترتان را به تلویزیون متصل کنید، یک ریموت کنترل را به آن اضافه کنید، تا این مجموعه تبدیل به یک هاب برای تمام نیازهای سرگرمی خانگی شما شود. اما بهترین بخش قضیه در این جاست که پیکر بندی و ست آپ و استفاده از همه این چیزها بسیار ساده و روان است.

 

تغییرات اساسی :

ویندوز مدیا سنتر ممکن است کمی باعث تعجب و شگفت زدگی شما شود مگر این که قبلاً از نسخه Home Premium ویندوز ویستا استفاده کرده باشید. نسخه Home Basic ویندوز ویستا فاقد Media Center (به صورت داخلی) بود و در حالی که یک نسخه جداگانه XP یعنی Media Center 2005 وجود داشت، یافتن و کار با آن دشوار و در عین حال، هرگز به اندازه کافی محبوبیت کسب نکرد.

نسخه جدید WMC که به شکل توکار در تمام نسخه های ویندوز 7 به غیر از Starter گنجانده شده است همه اینها را تغییر داده است. شما می توانید پی سی خود را به یک تلویزیون یا یک hi-fi متصل کنید و از آن برای تماشا و گوش دادن به رادیو، تلویزیون، موسیقی، ویدئو و عکس ها استفاده کنید. WMC مجبور نیست به یک تلویزیون متصل شود زیرا بر روی تمام صفحات نمایش پی سی نیز به خوبی کار می کند. منوها و کنترل های این برنامه به گونه ای طراحی شده اند که وقتی در اطاق نشیمن خانه تان نشسته اید استفاده از آنها ساده است و این در حالی است که حتی یک ریموت کنترل نیز به آن افزوده شده است. اگر پی سی شما دارای یک TV tuner باشد، می تواند تبدیل به یک ضبط کننده ویدئو شود که به شما اجازه می دهد برنامه های تلویزیونی را به طور مرتب زنده تماشا کنید، آن را متوقف نمائید و برنامه های آن را به عقب برگردانید؛ مثل یک Sky یا Freeveiw به علاوه ضبط کننده دیسک سخت.

با استفاده از یک DVD writer در پی سی، شما همچنین می توانید دیسک ها را مستقیماً از داخل WMC تکثیر و burn کنید که این کار آن را به یک مرکز چندرسانه ای تبدیل می کند که می توانید آن را از روی یک صندلی راحتی کنترل کنید. برای کسانی که با منوهای ویندوز ویستای WMC آشنا هستند مدتی طول می کشد تا با طراحی و ویژگی های جدید آن آشنا شوند اما ما به این نتیجه رسیدیم که این نسخه، یک پیشرفت عمده و بزرگ در مقایسه با نسخه ای که در ویندوز ویستا وجود داشت، محسوب می شود. حال اجازه دهید ببینیم چه چیزهایی جدید در آن وجود دارد و به همین منظور کا را با قابلیت های تلویزیونی آن آغاز می کنیم.

 

بهینه سازی تلویزیون :

در قلب WMC، یک electronic programme guide یا EPG وجود دارد. این، یک برنامه زمان بندی 14 روزه تلویزیونی است که برای هر منطقه ای که در آن زندگی می کنید و همچنین نوع سیگنال تلویزیونی که استفاده می کنید، طراحی و بهینه شده است. بنابراین اگر یک تیونر دیجیتال داشته باشید، لیستی از تمام کانالهایFreeview را مشاهده خواهید کرد اما با یک تیونر آنالوگ، شما فقط کانالهای زمینی را مشاهده خواهید کرد. اگر شما یک کارت تیونر مناسب داشته باشید WMC از پخش های با کیفیت بالا یا high-definition نیز پشتیبانی می کند. با استفاده از EPG شما می توانید ضبط برنامه های تلویزیونی را با کلیک راست بر روی یک برنامه و انتخاب Record، زمان بندی کنید. وقتی شما در حال تماشای تلویزیون هستید، WMC می تواند برنامه را به طور موقت متوقف (Pause) کند، به عقب برگرداند یا آن برنامه را به صورت حرکت آهسته نمایش دهد و می تواند در هر دو حالت full-screen یا پنجره ای شده (Windowed) اجرا شود؛ بنابراین تماشای تلویزیون بر روی دسک تاپ ویندوز در حالی که با پی سی تان کار می کنید، از این طریق امکان پذیر می شود.

با استفاده از Movies از منوی اصلی، شما می توانید تمام فیلم هایی را که در دو هفته آینده در تلویزیون پخش می شوند، تماشا کنید. این فیلم ها می توانند براساس رتبه بندی یا rating، ژانر یا نوع، سال و غیره مرتب شوند که این موضوع برای طرفداران پروپا قرص فیلم ها یک مزیت عمده محسوب می شود. هر چیزی که شما ضبط کنید برای پخش ساده و آسان در Movie Library ظاهر خواهد شد. اگر قصد دارید فیلم ها را برای تماشا بر روی پخش کننده خانگی تان بر روی یک DVD رایت کنید، بر روی هر یک از برنامه های ضبط شده کلیک راست کنید و گزینه Make a CD/DVD و سپس Video DVD را انتخاب کنید.

 

صدا و تصویر :

WMC فقط به تلویزیون اختصاص ندارد. حتی بدون یکTV tuner نیز این برنامه هنوز هم یک برنامه بسیار سودمند به شمار می رود و می تواند کامپیوتر شما را برای یافتن فایل های موسیقی، عکس و ویدئو جست و جو کند و آنها را در کتابخانه ای که در منوی اصلی آن ظاهر می شود، نمایش دهد. شما می توانید آنها را براساس پوشه، تاریخ، آرتیست، ژانر، برچسب و غیره مرور کنید. برای عکس ها، می توانید اسلایدشوها را ایجاد و با موسیقی مورد علاقه تان تماشا کنید. می توانید یک CD یا DVD متشکل از عکس ها و موسیقی را بدون این که از WMC خارج شوید ایجاد نمائید. بر روی هر یک از آیتم های مورد نظرتان کلیک و گزینه Burn a CD/DVD را انتخاب کنید. یکی از گزینه های a data CD, a data DVD یا a multimedia DVD slideshow را انتخاب کنید.

 

به اشتراک گذاری و رسانه جریانی : 

یکی از قدرتمندترین قابلیت های WMC، توانایی به اشتراک گذاری عکس، موسیقی، ویدئو و برنامه های تلویزیونی ضبط شده با سایر کامپیوترهای شبکه خانگی شما است. قابلیت Homegroup networking ویندوز7، انجام این کار را بین کامپیوترهایی که از ویندوز 7، ویندوز Xp یا ویستا استفاده می کنند، تسهیل می نماید. بین دو پی سی Homegroup، کلیک بر روی برگه Shared در هر یک از کتابخانه ها به شما اجازه می دهد، فایل های موجود بر روی کامپیوترتان را مرور و پخش کنید.

با اضافه کردن یک Media Center extender به شبکه تان می توانید رسانه هایی مثل live TV را به یک تلویزیون که در قسمت دیگری از خانه قرار گرفته stream و از راه دور کنترل کنید. بدین ترتیب در حالی که کامپیوتر با ویندوز7 شما در طبقه بالای خانه تان قرار گرفته ، می توانید از طریق اتاق نشیمن طبقه پائین، به کل محتوای آن دسترسی پیدا کنید. بازی های کنسول 360 Xbox دارای WMC extender توکار هستند، بنابراین اگر شما یکی از این کنسول ها را داشته باشید مجبور نیستید تجهیزات جدیدی خریداری کنید.

 

امکانات بیشتر :

دست آخر این که تعدادی  extraی عالی در WMC گنجانده شده است. شما می توانید بازی های توکاری نظیر Solitaire chess Titans را با استفاده از ریموت کنترل خود بازی کنید. همچنین مجموعه ای از سرویس های اشتراک دلخواه نظیر Coolroom on-demand movie service نیز در آن وجود دارد و گزینه Sky Player نیز که در آینده به آن اضافه خواهد شد به مشترکان sky اجازه می دهد از طریق وب، به تلویزیون زنده sky و سرویس on-demand movie دسترسی پیدا کنند.

تیونرهای تلویزیون نیز می توانند به صورت بیرونی از طریق USB به WMC متصل شوند و یا در یک شکاف توسعه PCI یا PC Express در داخل کامپیوتر جای بگیرند. یک تیونر تلویزیون می تواند به شکل یک یا دو تیونر که می تواند آنالوگ، دیجیتال (Freeview) یا hybrid (که هر دو نوع آنالوگ و دیجیتال را با هم تلفیق می کند)، عرضه شود. برای کاربران لپ تاپ، PCTV Nanostick Solo (www.pctvsystems.com)، یک compact USB tuner با یک تیونر فوق العاده حساس برای نواحی که دارای سیگنال ضعیف هستند، می باشد. اگر شما دارای یک کارت داخلی هستید و آن را ترجیح می دهید، Hauppauge WinTV Nova-T PCI Card (www.hauppauge.co.uk) دارای یک تیونر دیجیتال است. اگر می خواهید از یک کارت هیبرید استفاده کنید، (2200-Hauppauge WinTV HVR (www.snipca.com\x418، یک مدل PCI Express داخلی برای پی سی های دسک تاپ است که دارای دو تیونر است که هر دوی آنها می توانند سیگنال های تلویزیونی آنالوگ و دیجیتال را دریافت کنند.

برخی از تیونرها به همراه یک ریموت کنترل عرضه می شوند ولی بقیه نه. هر ریموت کنترل مورد تایید Windows Media Center که بتواند با آن کار کند می تواند برای کار با WMC مورد استفاده قرار گیرد و نیازی نیست که مارک آن، مشابه مارک تیونر تلویزیونی شما باشد.
بنابراین، نیازهای سرگرمی شما هر چه باشند، WMC چیزی برای عرضه به شما در اختیار دارد.

 


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت