دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 163 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » اجتماعی » روان شناسی » این افکار بر جسم تاثیر میگذارد:

فرستنده : شيما داراب نيا
دسته بندی : روان شناسی

تعداد بازدید  : 1406
امتیاز : 82

مشخصات
 

این افکار بر جسم تاثیر میگذارد:


ویژگی‌های شخصیتی ما بسیار بیشتر از تعیین چرخه‌های اجتماعی، در زندگی ما تاثیر گذار هستند.خلق و خوی هر فرد می‌تواند روی سلامت جسمی او تاثیر بگذارد.

به گزارش سلامت نیوز محققان می‌گویند؛ در حالی كه افراد عصبی زودتر تحلیل می‌روند و ممكن است جان خود را به خطربیندازند، برخی از افراد به دلیل ویژگی‌های شخصیتی خاص خود، ممكن است بیشتر عمر كنند.
پژوهشگران هفت نوع تفكر را عنوان كرده‌اند كه سلامت فرد را به خطر می‌اندازد و بر جسم انسان تاثیرات نامطلوبی بر جای می‌گذارند، كه عبارتند از:

- استرس: تحقیقات نشان می‌دهد استرس و نگرانی در طولانی مدت می‌تواند كشنده باشد، بویژه استرس‌های محل كار كه احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی، آنفلوآنزا، سندرم متابولیك و افزایش فشار خون را تشدید می‌كند.

- غصه و اندوهگینی: اندوهگین بودن نه تنها از نظر اجتماعی مضر است، بلكه تاثیر نامطلوبی بر سلامت انسان دارد. مطالعات نشان می‌دهد؛ افراد مبتلا به بیماریهای عروقی، اگر اندوهگین و غصه دار باشند زودتر می‌میرند. محققان می‌گویند؛ نوع شخصیت روی سیستم ایمنی بدن و هم چنین سیستم واكنش به استرس در انسان، تاثیر می‌گذارد.

- اضطراب: بر اساس یافته‌های علمی، نرخ ابتلا به زوال عقل و آلزایمر در افرادی كه كمتر مضطرب می‌شوند،‌ پایین‌تر است. تحقیقات نشان داده است؛ خطر ابتلا به زوال عقل در سالمندانی كه آرام هستند،50 درصد كاهش می‌یابد.

- فقدان خویشتن داری: عدم خویشتن داری می‌تواند به سلامت شما آسیب برساند. محققان می‌گویند انسانهای خود دار نسبت به دیگران، عمر طولانی تری دارند.

- دلواپسی: افراد به شدت عصبی كه دائما نگران و مضطرب هستند، مستعد ابتلا به افسردگی بوده و به طور متوسط زودتر می‌میرند. بعلاوه این افراد اغلب بیشتر سیگار می‌كشند، به امید این كه سیگار اضطراب آنها را كاهش دهد، اما متاسفانه با این كار عمر خود را كوتاه می‌كنند.

- بی‌هدفی در زندگی: اگر احساس می‌كنید در زندگی خود هدفی ندارید، باید بدانید كه زمان سكونتتان بر روی كره زمین یا به عبارتی عمرتان كوتاه خواهد شد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد؛ كسانی كه اهداف بالایی در زندگی دارند، به زوال عقل مبتلا نمی‌شوند و دیرتر هم می‌میرند.

- بد بینی: بدبینی و بدگمانی نسبت به دیگران، یك ویژگی شخصیتی است كه به گفته دانشمندان به خصومت و دشمنی بازمی‌گردد و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را افزایش می‌دهد. این افراد اغلب در رفتار مردم انگیزش‌های خصمانه پیدا می‌كنند. مطالعات نشان داده است، افراد بدبین 25 درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی هستند و به مراتب استرس بیشتری را در طول زندگی تجربه می‌كنند


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت