دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 164 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » علمی » دانستنیها » چه سالی دوران جوانی به پایان می‌رسد؟

فرستنده : سميرا -----
دسته بندی : دانستنیها

تعداد بازدید  : 2986
امتیاز : 94

مشخصات
 

چه سالی دوران جوانی به پایان می‌رسد؟


چه سالی دوران جوانی به پایان می‌رسد؟  - Bitrin.com

آیا می دانید محققان تا چه سالی را به عنوان دوران جوانی حساب می کنند؟

تحقیقات جدید نشان می‌دهد میانسالی از 35 سالگی آغاز شده و در اواخر 50 سالگی به پایان می‌رسد.
در یک تحقیق مشخص شد بسیاری از بریتانیایی‌ها معتقدند جوانی در سن 35 سالگی به پایان دوران خود می‌رسد و از آن پس انسان وارد سن میانسالی می‌شود.طول دوره میانسالی نیز نزدیک به 23 سال است و انسان‌ها در سن 58 سالگی به دوران سالمندی خود وارد می‌شوند.
این خبر که 58 سالگی قله زندگی انسان است و بعد از آن دوران پیری آغاز می‌شود شاید برای بسیاری عجیب باشد و فکر کنند هنوز هم آن ها جا برای فرار کردن از دوران پیری داشته باشند.این تحقیقات توسط دانشمندان دانشگاه کنت انجام شده و در کنفرانس تحقیقات اقتصادی و اجتماعی در لندن ارائه شده است.
پروفسور دومینیک آبرامز برای بررسی این موضوع تحقیقاتی را روی 40 هزار نفر در سراسر اروپا انجام داده است.
او در این باره گفت : پیش داوری در مورد سن موضوع بسیار مهمی در بین مردم است به طوری که بیش از 63 درصد از پاسخ دهندگان در مورد دوره‌های سنی دچار مشکل بودند.
در این تحقیق از مردم سوال شد چه زمانی دوران جوانی پایان یافته و دوران پیری آغاز می‌شود.میانگین پاسخ‌ها به این صورت بود که دوران جوانی در 35 سالگی پایان یافته و در 58 سالگی نیز دوران پیری آغاز می‌شود و در بین این دو سال نیز دوران میانسالی قرار دارد.
البته بسته به سن افراد پاسخ‌ها تفاوت زیادی داشت.برای مثال جوانانی که بین 15 تا 24 سال قرار داشتند معتقد بودند جوانی در 28 سالگی پایان می‌یابد و پیری در 54 سالگی آغاز می‌شود.
ولی افراد 80 ساله معتقد بودند 42 سالگی پایان جوانی و 67 سالگی آغاز پیری است.
پروفسور آبرامز یک روانشناس در این باره گفت : این تحقیقات نشان می‌دهد تعیین سن جوانی یا پیری بستگی بسیار زیادی به سن افراد دارد.به طور کلی مردان سن پایان جوانی را دو سال زودتر از زنان می‌دانند.
البته بین مردم کشورهای مختلف اروپایی نیز تفاوت‌های زیادی وجود دارد.پرتغالی‌ها پایان جوانی را 29 سالگی می‌دانند ، اما قبرسی‌ها 45 سالگی.هم‌چنین پرتغالی‌ها معتقدند در 51 سالگی دوران پیری آغاز می‌شود ، اما بلژیکی‌ها معتقدند دوران پیری در 64 سالگی آغاز می‌شود.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت