بیترین - Bitrin
مطالب جالب - مطالب علمی - ترفند کامپیوتر - ترفند موبایل - مطالب مذهبی - مطالب اجتماعی - آموزش آشپزی - طالع بینی - شعر و ادبیات - تصاویر و عکس های جالب - مطالب طنز - داستان کوتاه

آگهی

دانلود نمونه سوالات پیام نور

 اینجا هستید : بخش مطالب » زیبایی » زیبایی پوست و مو » معالجه جوشهای صورت و بدن


فرستنده : دنیا
دسته بندی : زیبایی پوست و مو

تعداد بازدید  : 14472
امتیاز : 106

مشخصات
 

معالجه جوشهای صورت و بدن


معالجه جوشهای صورت و بدن : یکی از ابتلائات بشر امروز مخصوصاً جوانان شهرنشین ، جوش صورت است . عامل اصلی این بیماری نوعی میکروب عفونت زا به نام پروپیونی باکتریوم آکنه می باشد که از چربی موجود در صورت جهت رشد و نمو خود استفاده کرده و در نهایت باعث ایجاد عفونت بر روی پوست مخصوصاً صورت می شود .

جوش صورت در پوستهای چرب و خشک هر دو دیده می شود . کمبود اسیدیته پوست باعث می شود که شرایط جهت رشد این میکروب فراهم شود تا از چربی پوست استفاده نماید . ( اسیدیته پوست مانع رشد این میکروب می شود )

۱) از بین بردن چربی صورت : برای انجام این کار بهترین وسیله استفاده از آرد برنج است ، زیرا این آرد فاقد چربی بوده و لذا جاذب چربی است . لذا توصیه می کنیم که از استعمال پودرهای شیمیایی خودداری کرده ، به جای آنها از آرد برنج استفاده کنید .
*طرز تهیه آرد برنج : برنج را دو شبانه روز بدون نمک در آب خیس کنید و بعد روی یک پارچه پهن نمائید تا آب آن کشیده شود و سپس آن را کوبیده یا آسیاب نمائید پودر را پهن کرده و بگذارید خشک شود . در موقع استعمال باید صورت کمی خیس باشد تا آرد به آن بچسبد و بعد به محض اینکه صورت خشک شد با کمک دست و مالش آرد اضافی را از بین برده و بگذارید کمی آرد به طوریکه نمایان نباشد در صورت باقی مانده ، چربی صورت را به خود جذب نماید . اگر در استفاده از آرد برنج پوست صورت شما خشک شد ، آنرا با زرده تخم مرغ چرب نمایید . در ضمن در حین معالجه و از بین بردن چربی صورت استفاده از مواد ضد عفونی کننده نظیر الکل با عیار بالا را فراموش نکنید تا باعث از بین رفتن باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه شود . همچنین از دست زدن و فشار دادن جوشها خودداری کرده تا باعث سرایت این میکروب به بقیه نقاط صورت نشود . برای اینکه چربی صورت شما برای همیشه از بین برود و معمولی و نرمال شود ، باید کبد خود را معالجه کنید و جهت این کار از خوردن چربیهای جامد خودداری کرده ، از روغنهای مایع استفاده کنید ، همچنین از خوردن روغنهای هیدروژنه نیز پرهیز نمائید و بیشتر از سبزیجات و میوه های تازه استفاده نمائید . همچنین از خوردن شکر و خامه خودداری نموده و روی غذاهای چرب کمی دارچین بپاشید . همچنین از خوردن شکلات و خوراک مغز نیز خودداری نمائید . بیشتر از خیسانده برگ هلو و زرد آلو استفاده کنید . چنانچه با این دستورات کوچک جوش صورت شما خوب نشد باید با خوردن کاسنی و کاهو ، کبد خود را نوسازی کنید و باید از ریشه و ساقه و برگ کاسنی استفاده کرد. اگر ساقبرگ کاسنی تازه است شما می توانید آن را مانند کاهو بخورید و اگر خشک است باید آن را در شب در آب خیس کرده و صبح ناشتا آب آن را بنوشید . برای استفاده از ریشه کاسنی باید آن را شسته بعد دو مثقال آن را جوشانده و آب آن را بنوشید . همچنین استفاده از کاهو هم بسیار موثر می باشد .

در صورتی که شما در هوای آلوده زندگی می کنید ، خوردن یک فنجان شیر در هر روز برای شما ضروری می باشد .

۲) اسیدیته کردن پوست برای جلوگیری از فعالیت باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه : این باکتری بیشتر در هوا زندگی می کند و اگر اسیدیته پوست مناسب نباشد روی پوست نشسته و تولید جوش و زخم های عفونی می نماید . این باکتری نسبت به محیط اسیدی حساس بوده و بیشتر در محیطهای قلیایی رشد و نمو دارد . گاهی اوقات اسیدیته پوست بر اثر چربی موجود در پوست و یا خشکی پوست به طرف PH قلیایی پیش می رود . جهت مقابله با رشد و نمو این باکتری ، باید PH پوست را اسیدی نمائیم . جهت انجام این کار بایستی از قلیایی کردن آن با صابون اجتناب کنید و صورت را با ماست ترش و سدر بشوئید و یا به شستن با آب گرم اکتفا نمائید .

اسیدیته کردن پوست با آب ماست ترش و سایر ترشی های گیاهی مثل آبلیمو نیز مفید است ، مشروط بر اینکه رقیق بوده و پوست را تحریک ننماید . برای نیل به این منظور بایستی آبلیموی تازه و یا آب نارنج را سه برابر رقیق نمائید .

اگر پوست شما حساس است و با مایعات ترش تحریک می شود می توانید ترشی را با عسل مخلوط کرده و مانند ماسک زیبایی از آن استفاده کنید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب گرم بشوئید . در ضمن در کلیه مراحل می بایستی پوست صورت را بوسیله مواد ضد عفونی کننده مثل الکل با عیار بالا ضد عفونی نموده و از فشار دادن جوشها خودداری نمائید .

اکنون به روشهای دیگری برای از بین بردن جوشهای صورت و بدن و همچنین جوشهای زیر پوست توجه نمائید :

۱)ریشه ترشک را به مقدار ۲۵ گرم در یک لیتر آب بجوشانید و سپس میل نمائید .

۲) ۴۰ تا ۶۰ گرم گل بنفشه سه رنگ را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید ۵ دقیقه بجوشد سپس بگذارید ۱۰ دقیقه دم بیاید سپس به مدت یک ماه و نیم هر روز سه فنجان به طور مرتب و هر روز بین غذا یک فنجان از آن را بخورید که جهت درمان جوشهای غرور جوانی به کار می رود .

۳)برای رفع جوشهای قرمزی که روی پوست و بدن ظاهر شده باید پیازی را که در سرکه ریز ریز شده است به آن بمالید .

از بین بردن لکه های حاصل از جوش و زخم صورت و پوست :

۱)مقداری ساقه و برگ جعفری را ریز ریز کرده به صورت ضماد روی لکه های سیاه و خون مردگی حاصل از جوش و زخم بگذارید و این عمل را روزی چهار مرتبه تکرار کنید تا رنگ آن از بین برود و به صورت عادی درآید . کمپرس با جوشانده تخم جعفری هم مفید می باشد .

۲)روش دیگر این است که : ضماد پنجاه گرم برگ گل تلفونی را در یک لیتر آب ریخته ده تا پانزده دقیقه بجوشانید و تا گرم است آن را روی یک حوله ریخته و به صورت کمپرس روی لکه های سیاه بگذارید . باید توجه داشت که تند خوردن و نجویدن غذا موجب ایجاد لکه های صورت می شود .

۳)برای رفع لکه های صورت و پوست سه قسمت آب شاهی را با یک قسمت عسل مخلوط کنید و آن را به هم بزنید تا این دو به صورت مایعی یکنواخت درآید . سپس به کمک یک تکه پنبه هیدروفیله صورت را با آن صبح و شب بشوئید و بگذارید خودش خشک شود و بعد آن را با آب صاف بشوئید . همچنین آب پیاز به شکل محلول لکه های صورت را از بین می برد .

از بین بردن سوراخهای ریز موجود بر روی پوست صورت : مقداری آب نارنج را گرفته و معادل یک سوم حجم آب نارنج ، گلاب به آب نارنج اضافه نمائید و هر روز صورت خود را با این مایع بشوئید . خواهید دید که : سوراخهای صورتتان مسدود شده و از بین خواهد رفت .

درمان خشکی صورت : اگر پوستتان خشک است ، صورتتان را هر شب با مخلوطی از آب مقطر و شیر تازه و نجوشیده و آب خربزه به نسبتهای مساوی بشوئید به زودی خشکی صورتتان برطرف خواهد شد .

درمان چربی صورت :

۱) محلول آب لیموی تازه را با قطعه ای پنبه به صورت و بدن خود بمالید و سپس پوست خود را در مجاورت هوا قرار دهید تا خشک شود و اگر بخواهید و بعد از این کار پودر و یا کرم به کار ببرید بایستی ۲۰ دقیقه بعد از وقتی که آب لیمو خشک شد ، صبر کنید و سپس پودر و یا کرم به کار ببرید .

۲) آب خیار پخته بدون نمک را به عنوان محلول شستشو برای پوست چرب به کار ببرید .

امیدوارم با به کارگیری دستورات فوق و استفاده از داروهای گیاهی که دارای عوارض جانبی نیستند و همچنین با رعایت صحیح بهداشت و شستشوی صحیح پوست ، پوستی شاداب و زیبا داشته باشید ...


Untitled 2
امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

مطالب مرتبط
  برای سلامتی بدن در فصل پائیز خرمالو بخورید
  هنگام خواب چه اتفاقاتی برای بدن می افتد ؟
  بعد از ترک سیگار در بدن شما چه اتفاقاتی رخ میدهد؟
  چگونه مي‌توانيم بدن خود را Reset کنيم؟!
  معالجه جوشهای صورت و بدن
  23 نكاتي كه احتمالا درباره بدن و سلامتي نمي دانستيد
  كم خوني را چگونه در بدن جبران كنيم؟
  واقعیت شگفت‌انگیز درباره بدن انسان که نمیدانستیم!!
  ۱۴ واقعیت شگفت‌انگیز درباره بدن انسان که نمیدانستیم !!
  هفت نقطه از بدن آقایان که مورد توجه خانمهاست
  دانستنی‌هایی در مورد بدن انسان
  چهل کاری که خانوما نمی تونن انجامش بدن ! (طنز)
  درد کلی بدن نشانه پوکی استخوان است
  عجایب پنج گانه بدن انسان
  آرام غذا خوردن ميزان جذب کالري را در بدن کاهش مي دهد
  توانایی اعجاب ا نگیز یک دختر روس در دیدن درون بدن جانداران
  این میوه را بخورید تا چربی های بدن تان آب شوند !
  بهبود زبان بدن برای موفقیت در سال ۲۰۱۴
  نام اعضای بدن در قرآن - بخش اول
  معجزه اي درکاهش بوي آزار دهنده بدن و پاها
  پس از ورود ويروس به بدن چه اتفاقي مي افتد
  نام اعضای بدن در قرآن - بخش دوم
  7نقطه از بدن آقایان که مورد توجه خانم ها قرار میگیرد!!!
  تكنيك هايي براي خروج روح از بدن
  10 واقعیت شگفت‌انگیز درمورد بدن انسان
  این عضو بدن زنان بسیار ضعیف تر از مردان است !
  ورزشهای مختلف تاثیرات گوناگونی بر سلامت بدن دارند
  مواردی جالب راجع به یوگا: انتخاب استاد مناسب،عملکرد بدن و ...
  ۶ ماده غذایی برای سم‌زدایی بدن
  آيا شكل بدن در هنگام خواب، بيانگر شخصيت شماست؟
  درباره ی ساعت بدن بدانید!
  پاك كننده بدن كدامند
  ترکیب انسان از روح و بدن (حقیقت روح)
  نقاشی پرنده ها روی بدن انسان
  10 واقعیت شگفت‌انگیز درباره بدن انسان
  ۱۴ واقعیت شگفت‌انگیز درباره بدن انسان که نمیدانستیم!!
  16 واقعیت غیر معمول در مورد بدن انسان
  عکس: کودک چینی با قلبی بیرون از بدن به دنیا آمده
  نیازهای بدن زنان در سنین مختلف
  روش‌های اندازه‌گیری دمای بدن کودکان
  5 نوع خوراكي كه بهترين منبع براي دريافت انرژي مورد نياز بدن
  آیا میدانید ها در مورد بدن انسان !
  چربی اضافی بدن تان با خوردن این غذا از بین می رود
  میزان کالری مورد نیاز بدن در روز چه قدر است؟
  آموزش برنزه کردن صورت و بدن
  ادای نذر با روشن کردن شمع روی بدن
  16 واقعیت غیر معمول در مورد بدن انسان
  چرا بدن بعضی‌ها همیشه سردتر است؟
  زردچوبه در معالجه بيماريهاى غيرقابل درمان نقش دارد
  شخصیت شناسی از روی حالات بدن !!
 
دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 194 نفر

آگهیطالع بینی | فروشگاه خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت   کلمه رمز
نام کاربری