دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 123 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » علمی » دانستنیها » سنگ متولدين ماهها و خواص درماني آنها؟!

فرستنده : شاهرخ
دسته بندی : دانستنیها

تعداد بازدید  : 6848
امتیاز : 96

مشخصات
 

سنگ متولدين ماهها و خواص درماني آنها؟!


سنگ متولدين ماهها و خواص درماني آنها؟! - Bitrin.com

 
هر سنگ با متولد ماه خاصي ارتباط بيشتر و بهتري برقرار مي‌كند و مي‌تواند براي درمان بيماريها يا متعادل كردن قواي روحي و دماغي او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشيد كه براي متولدين هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممكن است چندين سنگ ديگر هم مفيد باشد. شما سنگ ها را چقدر مي‌شناسيد و درباره آنها چه اطلاعاتي داريد؟
 
فروردين
الماس، يكي از گرانبهاترين و زيباترين سنگهاي موجود در طبيعت با متولدين فروردين ارتباط بيشتري برقرار مي‌كند. اين سنگ اعتماد به نفس را افزايش مي‌دهد و احساس شكست ناپذيري را در انسان تقويت مي‌كند.الماس يكي از قديمي ترين سنگهاي موجود در طبيعت است كه خاصيت تصفيه كنندگي دارد و مخصوصا روي كاركرد كليه ها و مثانه اثر مثبتي مي‌گذارد. علاوه بر آن كارايي و قدرت سنگهاي ديگر را هم افزايش مي‌دهد. فراموش نكنيد متولد هر ماهي هستيد و از هر سنگي استفاده مي‌كنيد افزودن الماس به گردن بند خود را از ياد نبريد.

 
ارديبهشت
سنگ متولدين ماه مياني بهار، زمرد است. زمرد از زمان خيلي دور به عنوان سنگ درماني به كار مي‌رفته است. يكي از مهم ترين ويژگي هاي آن اين است كه روح و جسم را با هم متعادل مي‌كند. اين سنگ روي تيروئيد و تصلب شرائين اثر مي‌گذارد و در مورد بيماراني كه پاركينسون دارند يا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود مي بخشد. زمرد فشار خون و بيماري قلبي را نيز كنترل مي‌كند. در زمان هاي گذشته براي درمان بچه هاي كوچك هنگامي كه به تب مبتلا مي شدند مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. اين سنگ ادراكات شهودي را افزايش مي‌دهد و در ايجاد نبوغ تاثير دارد. يوگي ها و كساني كه مديتيشن مي‌كنند اعتقاد دارند وقتي زمرد همراه دارند زودتر به تمركز مي‌‌رسند.

 
خرداد
سنگ اختصاصي متولدين خرداد ماه مرواريد است. به مرواريد، داروي جادويي نيز مي‌گويند. اين سنگ روي اعصاب و كليه عضلات اثر مثبت مي‌گذارد و بيماريهاي ناشي از كمبود كلسيم را برطرف مي‌كند. مرواريد نيروي حيات را افزايش مي‌دهد و ضد اضطراب عمل مي‌كند. علاوه بر آن همراه داشتن مرواريد باعث ميشود قوه ابتكار شما بهتر عمل كند و خلاقيتتان افزايش يابد.

 
تير
سنگ متولدين نخستين ماه تابستان «گارنت» است كه به رنگ تيره و شبيه ياقوت قرمز در طبيعت ديده مي‌شود. گارنت سنگ حامي مسافريني است كه با كشتي سفر مي‌كنند. اين سنگ براي استحكام ديواره هاي سرخرگ، تقويت چشم و درمان سرطان در مراحل اوليه آن كارايي دارد. اثرات اين سنگ ميان زنان بيشتر نمايان مي‌شود. گارنت بيماريهاي زنانگي را بهبود مي‌بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگي اثر مثبت مي‌گذارد.

 
مرداد
پريدوت و اونيكس سنگهاي متولدين مرداد ماه هستند. اونيكس سنگي شبيه عقيق است كه به رنگ سياه يافت مي‌شود. اين سنگ براي درمان اعتياد مورد مصرف دارد. به نظر مي‌رسد از آن جا كه اونيكس اعتماد به نفس و دلگرمي را افزايش مي‌ دهد از گرايش افراد به سوي اعتياد مي كاهد. اونيكس روي سياهرگها و مفاصل بخصوص در افرادي كه كه دچار نقرس هستند اثر مثبتي مي‌گذارد و از لحاظ رواني موجب ازدياد هماهنگي روحي انسان مي‌شود.

 
شهريور
ياقوت كبود سنگ مخصوص متولدين شهريور ماه است. اين سنگ داراي خاصيت شفابخشي است و روي سلول هاي پوست، مو و ناخن خيلي تاثير مي‌گذارد. ياقوت كبود از ريزش مو جلوگيري مي كند و سيستم عصبي را بهبود مي‌بخشد. اين سنگ درد را كاهش مي دهد و براي بيماريهاي مزمني مثل روماتيسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن براي درمان سرگيجه و جلوگيري از خونريزي زخم ها به كار مي رود.

 
مهر
متولدين مهر ماه مي‌توانند از سنگهاي مونستون و اوپال استفاده كنند. مونستون چندين رنگ دارد . سفيد مايل به آبي، مايل به سبز و مايل به صورتي آن در طبيعت يافت مي‌شود. سنگي است كه روي اختلالات هورموني خيلي تاثير مثبتي دارد بخصوص شير مادران را افزايش مي دهد. اين سنگ روي تيروئيد هم اثر مثبت دارد و باعث مي شود موانع احساسي شخص از بين برود.
اوپال از خانواده عقيق است و سنگي است كه در كشور استراليا به دست مي‌آيد. اين سنگ روي التهابات روده و معده موثر است و بر جريان خون نيز اثر مي‌گذارد. از اين سنگ به طلسم خوشبختي نيز ياد شده است. در گذشته مرسوم بوده كه از اشخاص مبتلا به افسردگي ، در خواست مي‌كردند به اوپال سياه نگاه كنند چون اعتقاد داشتند اين كار افسردگي آنها را از بين مي‌برده است.

 
آبان
سيترين و ياقوت قرمز سنگ هاي متولدين اين ماه هستند. ياقوت قرمز براي بيماريهاي ويروسي و اپيدمي، همچنين درمان تب مفيد است. اين سنگ بيحسي و رخوت را از بين مي‌برد و از زايمان زودرس جلوگيري مي‌كند. ياقوت قرمز ايمني بدن را افزايش مي‌دهد و از لحاظ رواني هم باعث رهايي از وابستگي هاي رواني مي‌شود. از زمان قديم متداول بوده كه به زوجهاي جوان توصيه مي‌شده اين سنگ را براي وفاي بيشتر نسبت به شريك زندگي به گردن بياويزند.

 
آذر
رسيديم به متولدين آذرماه و سنگ فيروزه. از سنگ فيروزه به عنوان سنگ حامي ياد شده است. معروف است كه در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپيما براي ايمني در سفر از فيروزه استفاده مي‌كنند. چون اين سنگ از سقوط جلوگيري مي‌كند. فيروزه بر روي عملكرد نادرست كبد اثر مي؟‌گذارد و قدرت و سوي چشم را افزايش مي‌دهد. فيروزه ضد افسردگي است، نشاط آور مي‌آورد و التهبات پوستي را فرو مي‌نشاند.

 
دي
نكته عجيبي است! متولدين دي ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگها با تمام خواصشان براي آنها مفيد هستند. پس آزاد هستيد با توجه به علاقه و تمايلتان هر سنگي را كه مي‌خواهيد انتخاب كنيد.

 
بهمن
آماتيست، سنگ كريستالي بنفشي كه به اضطراب پايان مي‌دهد سنگ متولدين بهمن ماه است. اين سنگ ضد اضطراب و كابوس است و براي كساني كه بدخواب هستند يا مدام كابوس مي‌بينند توصيه شده است. تجربه نشان داده است كه افراد مضطرب وقتي آماتيست همراه خود دارند به آرامش مي‌رسند.

 
اسفند
متولدين آخرين ماه سال با مرجان پيوند برقرار مي‌كنند. مرجان از گياه دريايي به دست مي‌آيد و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهي و صورتي يافت مي‌شود. چون منشاء آن كلسيم است روي بيماري استخوانها بخصوص راشيتيسم تاثير مثبت مي‌گذارد. مرجان براي استحكام دندانها مفيد است و انعطاف پذيري را هم تقويت مي‌كند. متولدين اسفندي كه به راحتي نمي‌توانند خود را با محيط وفق دهند با همراه داشتن مرجان مي‌توانند بر اين ضعف فائق آيند.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت