دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 108 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » زیبایی » زیبایی و آرایش » طلا و جواهر و 11 نکته

فرستنده : سالومه مرزي
دسته بندی : زیبایی و آرایش

تعداد بازدید  : 1920
امتیاز : 94

مشخصات
 

طلا و جواهر و 11 نکته


طلا و جواهر و 11 نکته  - Bitrin.com

 

  صابون مد، به تن طلا و جواهر هم خورده است. اين روزها اگر چه به اقتضاي مد، مارک‌هايي مانند ورساچي و بولگاري، ويترين‌هاي طلا و جواهرفروشي‌‌ها را پر کرده‌اند، اما براي يک انتخاب خوب در دنياي طلا و جواهر بايد به چند نکته توجه کنيد. از جمله اينکه:

1ـ اگر پوست‌تان سفيد يخي است، ترجيحا به جاي طلاي زرد از طلاي سفيد استفاده کنيد. درخشندگي طلاي سفيد، زيبايي و جلوه پوست‌‌تان را بيشتر مي‌کند.

2ـ اگر پوست‌تان گندمگون (رنگي مابين سفيد و برنزه) است، استفاده از طلاي زرد و ترکيب آن با طلاي قرمز براي جلوه پوست‌تان مناسب‌تر است.

3ـ اگر پوست‌تان برنزه يا سبزه تيره است، ترجيحا از زيورآلاتي استفاده کنيد که ترکيبي از طلاي سفيد و زرد باشند.

4ـ در مهماني‌هاي رسمي اگر تنها نگين انگشتر و يا نگين آويز گردنبندتان همرنگ لباس يا مکمل رنگ لباستان باشد، مناسب‌تر است.

5- گردنبند پهن، اصطلاحا اسپرت است و استفاده از آن در محافل رسمي چندان مرسوم نيست. بهتر است که از اين گردنبند‌ها در مهماني‌هاي صميمي و محافل دوستانه استفاده کنيد.

اين را هم فراموش نکنيد که اگر گردنبندتان پهن باشد و نگين‌هاي رنگي داشته باشد، چهره‌تان عبوس و گرفته به نظر مي‌رسد.

6ـ وقتي از گردنبند پهن استفاده مي‌کنيد، بهتر است از گوشواره صرف‌نظر کنيد‌، چون بخشي از فضايي که براي جلوه‌ي گوشواره‌تان لازم است، توسط پهني و درخشندگي گردنبندتان از بين مي‌رود. ضمنا بهتر است که رنگ سنگ‌هاي به کار رفته در جواهرتان با رنگ پوست‌تان هماهنگ ‌باشد.

7ـ موقع انتخاب دستبند دقت کنيد که دستبندتان تنگ نباشد و ضمنا آنقدر هم بزرگ نباشد که با کاهش وزن‌تان توي دست لق بزند يا از دست‌ بيفتد. اگر دست‌تان نسبتا چاق است، دستبندي انتخاب کنيد که کيپ دست‌تان نباشد. دستبندهاي تنگ، دست‌تان را چاق‌تر از آن چيزي که هست، نشان مي‌دهند. در انتخاب دستبند بايد راحتي دست را هم در نظر بگيريد. اگر دستبندتان باعث درد يا حس گرفتگي در مچ دست‌تان مي‌شود، هميشه حس ناخوشايندي خواهيد داشت و از خريدتان ناراضي خواهيد بود.

8ـ‌ اگر گوشواره‌اي با آويز بلند داريد، بهتر است از گردنبند صرف‌نظر کنيد تا جلوه‌ي گوشواره‌تان بيشتر شود.

اگر گردني کشيده و بلند داريد و اگر موهايتان کوتاه است يا اگر موهاي بلندي داريد که هميشه جمع مي‌کنيد، بهتر است از گوشواره‌هاي بلند و پهن استفاده کنيد. اگر گوش‌هاي کوچکي داريد، ترجيحا از گوشواره‌هاي چسبان استفاده کنيد.

9ـ از طرح‌هاي جديد طلا و جواهر مي‌توان به اين موارد اشاره کرد: طرح‌هاي شوپارت ، که در آنها چندين جواهر در يک محفظه شيشه‌اي به صورت معلق قرار مي‌گيرند. کارهاي مرصع کاري پنهان،که يک نگين بزرگ از به هم پيوستن چندين نگين کوچک‌تر تشکيل مي‌شود به نحوي که از دور فقط يک تکه بزرگ نگين به نظر مي‌رسد. و توري‌هاي بسيار نازک و ظريف، که برگرفته از طرح‌هاي ايتاليايي و سوييسي است.

10ـ خطر بروز حساسيت‌هاي پوستي در استفاده از انگشتر، گردنبند، گوشواره و دستبند وجود دارد. اگر با نشانه‌هايي از حساسيت پوستي مواجه شديد، حتما براي درمان به پزشکان مراجعه کنيد .

11ـ و بالاخره اينکه، اگر طلا و جواهرتان را با استانداردها و معيارهاي انتخابي خودتان بخريد، مطمينا علاقه بيشتري به آن پيدا خواهيد کرد و در نهايت هم از خريد خودتان راضي و خشنود خواهيد بود. اسير مد بودن و تقليد کورکورانه از مد روز، باعث مي‌شود حس مالکيت و علاقه‌تان نسبت به آنچه خريداري کرده‌ايد، به مرور از بين برود.


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت