دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 107 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » علمی » دانستنیها » راز انقراض دایناسورها

فرستنده : shirin
دسته بندی : دانستنیها

تعداد بازدید  : 9040
امتیاز : 105

مشخصات
 

راز انقراض دایناسورها


 

سالیان سال است كه دانشمندان و پژوهشگران سراسر دنیا در تلاشند تا علت واقعی انقراض نسل موجودات عظیم الجثه ای به نام دایناسورها را كه میلیونها سال پیش روی كره زمین می زیسته اند، كشف كنند ولی هنوز كه هنوزه نتوانسته اند دلیل واقعی این امر را بیابند. گرچه طی این سالها نظریات مختلفی از سوی برخی دانشمندان ارائه شده است، مانند برخورد یك شهاب سنگ با كره زمین یا خشكسالی و یا عصر یخبندان، ولی هیچ كدام از اینها علت اصلی و واقعی انقراض نسل دایناسورها نمی باشد.


 

به همین جهت، چندی پیش گروه تحقیقاتی «SOOSEH RESEARCHERS» وابسته به گروه طنز نویسان سوسه، در اقدامی خداپسندانه و در راستای عمل به رسالت خود كه همانا آگاهی بخشیدن به اقشار جامعه و شفاف سازی هر آنچه كدر است، می باشد! و به علت یافتن پاسخی برای سؤال چندین ساله بشریت در مورد راز انقراض دایناسورها، تصمیم گرفت تا تحقیقات گسترده ای را در این باره به انجام برساند ..


 

پس از ماهها حفاری و كاوش در مناطق دایناسور نشین سابق، بالاخره گروه اعزامی ما موفق به كشف شیء عجیبی شد كه این وسیله پاسخ سالها تحقیق و بررسی بشر در مورد دایناسورها را در خود داشت !


 

وسیله ای كه با خود هزاران حرف نگفته داشت كه راز اصلی انقراض این موجودات را روشن می كرد و با توجه به جنس آلیاژ به كار رفته در ساخت این وسیله عجیب، دانشمندان ما دریافتند كه این وسیله بدون شك متعلق به موجودات فضایی ساكن در سیارات همسایه بوده است كه به دلایل نا معلومی میلیونها سال قبل بوسیله یك شهاب سنگ از جو كره زمین گذشته و در نزدیكی محل سكونت این دایناسورها سقوط كرده است و نكته مهم و جالب توجه این بود كه تعداد بسیار زیادی از سنگواره ها و استخوانهای متعلق به گونه های مختلف دایناسورها نیز درست در نزدیكی این شیء عجیب یافت شدند و مشخص شد كه طی حادثه ای مانند یك كشتار جمعی، تمامی این دایناسورها در یك محل و یك زمان از بین رفته اند !


 

لذا گروه تحقیقاتی سوسه، نظریه مهم خود كه دنیا را تحت تأثیر قرار خواهد داد را اینگونه بیان كرد :


 

پس از برخورد این شهاب سنگ و شیء همراه آن به زمین و در نزدیكی محل سكونت گونه های دایناسور، یك بچه تخس دایناسور كه در آن حوالی مشغول «فوتبالیو ساروس» بازی «نسل گذشته فوتبال كنونی» بوده این شیء را پیدا می كند و با خود به نزد پدرش می برد. دایناسور پدر با دیدن این شیء عجیب، تمامی دایناسورهای شهر را خبر می كند تا در میدان اصلی شهر جمع شوند و با همفكری هم بفهمند كه این شیء چیست و از كجا آمده است.


 

با آمدن همه دایناسورهای كوچك و بزرگ شهر و از همه مهمتر «تیرانوساروس» بزرگ «شهردار شهر» همه بی صبرانه منتظر می شوند كه بفهمند این وسیله چیست تا اینكه به رسم ادب، دایناسور پدر، این شیء را در اختیار شهردار شهرشان قرار می دهد تا او كه قوی ترین و عاقل ترین دایناسور شهر بوده، در یابد كه این چیست، ولی به محض اینكه «تیرانوساروس» بزرگ این شیء عجیب را در دست می گیرد و از انتهای آن به داخلش نگاه می كند، مدتی طول نمی كشد كه بشدت بر خود می لرزد و در جا سنگ كوب می كند و سقط می شود! بعد از این واقعه همهمه شدیدی در بین دایناسورهای شهر به راه می افتد و به یك باره همه آنها به سمت این شیء عجیب هجوم می آورند تا متوجه شوند كه چه چیزی باعث مرگ شهردار شهرشان شده است، ولی هر كدام از آنها كه به درون این وسیله نگاه می اندازد، پس از چند لحظه به مانند «تیرانوساروس» بزرگ، در جا سقط می شود تا اینكه پس از گذشت چند ساعت از این حادثه، دیگر دایناسوری روی كره زمین باقی نمی ماند و همه آنها راهی دیار فانی !می شوند و در نتیجه این گونه نسلشان به كلی منقرض می گردد !


 

گروه دانشمندان سوسه در ادامه نظریه خود می افزایند: پس از روزهای زیادی تحقیق و بررسی كه بر روی این شیء عجیب انجام گرفت مشخص شد كه این وسیله یك نوع دوربین مافوق مدرن است كه با آن می توان آینده را دید! و نكته مهمتر اینكه این دوربین در آن زمان طوری تنظیم شده بوده كه میلیونها سال بعد یعنی حدود عصر كنونی ما را نشان می داده است!


 

و اما علت از بین رفتن این دایناسورها این بوده است كه تعدادی از دایناسورها كه از گونه گوشتخوار آنها بوده اند مثل تیرانوساروس، ولوسی راپتور، دیلوفو سوروس و ... پس از مشاهده آینده، یعنی زمانی كه گوشت قرمز آنقدر گران و كمیاب می شود كه تعداد زیادی از موجودات گوشتخوار مجبور می شوند كه به ناچار علفخوار شوند و عده كمی از آنها هم كه از لحاظ قدرت در وضع بهتری قرار دارند، به تغذیه كردن از گوشت یك جوجه مرغ در هفته بسنده می كنند، از شدت غم و اندوه فراوان در جا سكته زده اند و سقط شدند!


 

دسته دیگر از دایناسورها مانند استگوساروس، بارو ساروس، ایگوانورون و ... كه گیاهخوار بودند، با مشاهده قیمت های نجومی انواع میوه و نیز كیفیت پایین و قیمت بالای انواع سبزیها در آینده، دق كرده و سپس مرده اند!


 

تعداد دیگری از دایناسورها هم كه از لحاظ اقتصادی در وضع بهتری قرار داشتند و هر جور شده می توانستند حتی در وضعیت گرانی مواد غذایی در آینده نیز دوام بیاورند، ولی چون مثل براكیوساروس حداقل 12 متر قد داشتند، با یك نگاه به وضعیت زمین و مسكن در آینده و اینكه قیمت یك واحد آپارتمان با 12 متر ارتفاع و 60 متر عرض !كه بتوانند فقط در آن جا شوند، چقدر می شود، دیگر حتی مجال سكته زدن هم به آنها دست نداده، بلكه به مانند انسانی كه انگشت خیس خود را برای تمیز كردن سوراخ پریز برق به داخل آن می برد !در جا خشك شده و در همان حالت مانده اند!


 

و این گونه بود كه هر كدام از انواع دایناسورها با نگاهی به آینده و محاسبه سر انگشتی این نكته كه اگر قرار باشد منقرض نشوند و به زندگی ادامه دهند در آینده با توجه به وضع گوشت و میوه و مسكن و ... به چه فلاكتی خواهند افتاد، این بود كه ترجیح دادند همان میلیونها سال قبل، مرگ با عزت داشته باشند تا اینكه بخواهند میلیونها سال دیگر ادامه حیات بدهند و در نهایت خودشان و فرزندانشان با ذلت بمیرند


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت