دسته بندی مطالب


افراد آنلابن
کاربران آنلاین 133 نفر

آگهی اینجا هستید : بخش مطالب » ترفند کامپیوتر » فناوری اطلاعات » شناسایی یک ویروس خطرناک به نام « اسلاندو » در سایت Yahoo و Gmail

فرستنده : عباسعلی ایزدی مقدم
دسته بندی : فناوری اطلاعات

تعداد بازدید  : 1868
امتیاز : 72

مشخصات
 

شناسایی یک ویروس خطرناک به نام « اسلاندو » در سایت Yahoo و Gmail


از طرف کمپانی McAfee AntiVirus ویروس بسیار خطرناکی شناسایی که تاکنون طبق گفته مسئولین این شرکت بیش از 10 هزار نفر آلوده به این ویروس شده و تمام اطلاعات که روی درایو C آنها بوده ، به کلی نابود شده است .

نام این ویروس : oslando

نوع عملیات تخریبی : سخت افزاری

روش تخریب : این ویروس با جانشین کردن یک خط کد در فایل kernell داخل پوشهsystem باعث تخریب سکتور zero هارد رایانه شما می شود و بعد از اولین خاموش روشن کردن sector های درایو C محلی که ویندوز شما در آن نصب است را burn میکند . شدت این عمل از format کردن هم جدی تر است به طوری که طبق گفته مک آفی این ویروس توسط cia جهت نابود سازی کامل اطلاعات hard disk استفاده شده و اصلاً قابل بازیابی نمی باشد .

چگونه به این ویروس آلوده می شویم : با باز کردن یک نامه مشکوک و دانلود فایل موجود در آن نامه و عیب آن این است که از طرف دوستتان برای شما ارسال می شود بدون اینکه او در جریان باشد ، مثل ارسال pm های آلوده به ویروس در yahoo messenger که از طرف فرد آلوده به ویروس برای قربانی ارسال می شود .

 

روش های جلوگیری از آلودگی به این ویروس :

1- طی چند روزه آینده هیچ فایل پیوست شده یا هیچ ایمیلی را تحت عنوان postcard باز نکنید. حتی اگر این نامه از طرف دوستتان برای شما ارسال شده باشد.

 

2- همین حالا با forward این نامه به دوستانتان ، رایانه آنها را از یک مشکل خیلی جدی نجات دهید . 20 بار دریافت کردن این نامه بهتر از آلودگی دوستتان به این ویروس است در حالی که شما میدانستید ولی دریغ کردید و به او نگفتید .

 

ویروس فوق حتی توسط خبرگزاری CNN به عنوان مخرب ترین ویروس کامپیوتری اعلام شده است . این ویروس  توسط کمپانی McAfee شناسایی شد و تاکنون راهی جهت repair آن پیدا نشده است .


امتیاز دهید نظرات    
شما هم مطالب جالب و خواندنی خود را با نام خود ارسال کنید

طالع بینی خانه | قوانین
 
بازیابی کلمه عبور | عضویت